Domov Šport Zápas s Walesom sa odohrá pred divákmi. UEFA vyhovela odvolaniu

Zápas s Walesom sa odohrá pred divákmi. UEFA vyhovela odvolaniu

0
0

Očakávaný kvalifikačný duel na EURO 2020 medzi slovenskou reprezentáciou a Walesom, ktorý je na programe vo štvrtok 10. októbra, nebude ukrátený o prítomnosť divákov. Odvolací orgán UEFA vo štvrtok 26. septembra vyhovel žiadosti Slovenského futbalového zväzu.

Disciplinárna komisia Európskej futbalovej únie (UEFA) udelila SFZ trest za správanie sa fanúšikov počas septembrového kvalifikačného duelu proti Maďarsku, konkrétne za pokriky na adresu maďarských priaznivcov v znení „Bi Maďara do hlavy“ a „Maďari za Dunaj“.

Ako uviedol prezident SFZ Ján Kováčik, k odvolaniu dopomohol fakt, že odvolací orgán zhodnotil pokriky ako politické, nie rasistické.

„Naše odôvodnenie bolo argumentačne také silné, že odvolacia komisia zmenila rozhodnutie disciplinárnej komisie UEFA,“ povedal Ján Kováčik, „navyše, dlhé roky sme nemali zatvorený štadión a ani vážny incident.

Naši fanúšikovia sú slušní. Na zápasy doma aj vonku chodia ozajstní priaznivci a nie ľudia, ktorých futbal nezaujíma.“

Deti sa dočkajú atraktívnej náhrady

V prípade, že by SFZ neuspel s odvolaním, slovenská reprezentácia by v dôležitom zápase o postup na šampionát neprišla o publikum. Vidieť kvalifikačné stretnutie zväz plánoval umožniť deťom do 14 rokov zo základných škôl a futbalových klubov.

Nakoľko zápas bol ešte pred trestom vypredaný, deti sa 10. októbra na Štadión Antona Malatinského nepozrú. „Všetko, čo sme dopredu avizovali, bolo podmienené naším neúspechom pred odvolacou komisiou.

Na deti ale nezabudneme, ako kompenzáciu im ponúkneme voľné vstupenky na prípravný zápas s Paraguajom,“ doplnil Kováčik. Spomínané priateľské meranie síl sa odohrá 13. októbra v Bratislave, premiérovo na Tehelnom poli.

Pôjde taktiež o rozlúčku s reprezentáciou pre trojicu hráčov. Najcennejší dres naposledy oblečú Martin Škrtel, Tomáš Hubočan a Adam Nemec.

Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…