Domov Šport Zápas v La Lige prerušili pre Rasizmus

Zápas v La Lige prerušili pre Rasizmus

0
0

Zápas 29. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže medzi Cadizom a Valenciou prerušili na takmer polhodinu po tom, čo hráči hostí odišli do šatne. Podľa ich vyjadrenia domáci obranca Cala rasisticky urazil stopéra Mouctara Diakhabyho.

Incident sa odohral po polhodine hry za stavu 1:1, keď obranca hostí tmavej pleti Mouctar Diakhaby obvinil stopéra Cadizu Juana Calu, že ho po vzájomnom súboji rasisticky urazil.

Následne odišiel celý tím Valencie do šatne a späť na ihrisko sa vrátil až po dlhých minútach, no už bez Diakhabyho, ktorého vystriedal Hugo Guillamon. Duel nakoniec dohrali a Cadiz zvíťazil 2:1.

„Mali sme poradu a rozhodli sme sa pokračovať v zápase, aby sme bojovali za česť nášho klubu, avšak odsudzujeme akýkoľvek rasizmus. Hráč, ktorý sa stal terčom útoku, chcel, aby sa jeho spoluhráči vrátili na ihrisko,“ uviedol klub na sociálnych sieťach a Diakhabymu vyjadril plnú podporu.

Diakhaby chcel, aby sa vrátili

Odchodu z ihriska predchádzal stret Diakhabyho s Calom, ktorí sa pri súboji o loptu zrazili. Nasledovala výmena slov, obaja hráči sa krátko na to dostali do hádky a rozdeliť ich museli spoluhráči. Diakhaby dostal okamžite žltú kartu za spor s Calom, ktorý sa mu najprv snažil vyhnúť.

Zápas pokračoval až po viac ako 20-minútovej pauze. Cala, ktorý strelil v 14. minúte úvodný gól duelu, zostal na ihrisku do polčasu, keď ho vystriedal Marcos Mauro, strelec víťazného zásahu z 88. minúty.

Obranca Valenice Jose Gaya po zápase povedal, že ak by sa nevrátili na ihrisko, hrozila by jeho tímu prehra či strata bodov. „Diakhaby nám povedal, že ho urazil a to odsudzujeme…