Domov Šport Zapletalová sa stala majsterkou Európy

Zapletalová sa stala majsterkou Európy

0
0

Slovenská atlétka Emma Zapletalová sa stala majsterkou Európy do 23 rokov na 400 metrov prekážok. V Tallinne zabehla časom 54,28 sekundy slovenský rekord (doteraz 55,19) aj rekord šampionátu (doteraz 54,50).

Zverenka Petra Žňavu získala pre Slovensko štvrté zlato v histórii ME do 23 rokov. Dvakrát sa tešil guliar Mikuláš Konopka (1999, 2001) a pred štyrmi rokmi triumfoval šprintér Ján Volko na 200 metrov.

Zapletalová tento rok splnila aj prísny limit na olympijské hry do Tokia. „Je to neskutočný pocit, stále tomu nemôžem uveriť. Išla som si za tým, verila som, že mi to vyjde, ale teraz, keď sa to naozaj stalo, neviem, čo k tomu povedať. A navyše ešte k tomu aj taký osobák. Som prekvapená, veľmi ma to teší.

Vedela som, že mám na to, aby som prelomila 55 sekúnd, a len som čakala, kedy to príde. Ale až také zlepšenie som neočakávala. Verila som v čas okolo 54,60.

Súperky som nevnímala, snažila som sa bežať naplno môj vlastný beh. Som nesmierne rada, že mi po prvý raz vyšlo bez zaváhania všetkých desať prekážok,“ povedala Zapletalová na oficiálnej facebookovej stránke Slovenského atletického zväzu (SAZ)…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…