Domov Slovensko Zariadil Fico priateľke ponechanie bezpečnostnej previerky? Preverí to prokuratúra

Zariadil Fico priateľke ponechanie bezpečnostnej previerky? Preverí to prokuratúra

0
0

Uniknuté videá z poľovníckej chaty, na ktorej sa stretával Robert Fico či Róbert Kaliňák s advokátom Marekom Parom, synom bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara Pavlom a kontroverzným podnikateľom Miroslavom Bödörom, budú mať pravdepodobne dohru. Zásadné informácie z nich preverí prokuratúra.

Hoci sa predseda opozičného Smeru háji, že v rozhovoroch nezaznelo nič, čím by sa previnil proti zákonom, istý si dnes už byť nemôže. Či jeho slová neodhalili prípadný rozpor s právnymi normami, totiž bude preverovať prokuratúra.

Porušili zákon?

Konkrétne sa jedná o informácie, že zapracoval na tom, aby jeho priateľke Kataríne Szalayovej, ktorá je čakateľka na prokuratúre, ponechali bezpečnostnú previerku.

Údajnú intervenciu poslanca Národnej rady SR a expremiéra Fica v NBÚ vo veci bezpečnostnej previerky právnej čakateľky prokuratúry prešetrí Krajská prokuratúra Bratislava.

Tá má na pokyn šéfa generálnej prokuratúry Maroša Žilinku preveriť, či nedošlo k spáchaniu trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a návodu na tento trestný čin.

„Zároveň generálny prokurátor SR uložil krajskému prokurátorovi v Bratislave, aby ako vedúci služobného úradu preveril, či v tejto súvislosti zo strany právnej čakateľky prokuratúry K. S. nedošlo v rozpore so základnými povinnosťami právneho čakateľa prokuratúry ku konaniu, ktoré by mohlo narušiť vážnosť prokuratúry,“ informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Témou sa má na mimoriadnom zasadnutí zaoberať tento týždeň aj Osobitný kontrolný výbor Národnej rady SR na kontrolu činnosti NBÚ.

Všetko kvôli autu

Robert Fico sa svojimi starosťami posťažoval na poľovníckej chate. „Však ale čo tie k…y robia tej mojej kamarátke, mojej priateľke zase. Tak ide, mala by teraz ísť šiesteho či siedmeho októbra na prokurátorské skúšky – už záverečné. Tri roky je na prokuratúre, však viete.

Nie? Čo urobili? Na 16. septembra ju predvolali na pohovor,“ cituje Fica Denník N, ktorý ďalej dodáva, že dôvodom malo byť 50-tisícové auto, na ktorom jazdila.

To si totiž zo svojho 600-eurového platu mohla len ťažko dovoliť. „No tak som hovoril, som Martinovi volal, ty vole, a ten do troch minút – ešte otázky mi prinesieš, jak a čo sa jej budú pýtať,“ pochválil sa Fico na sledovanej chate.

„Ficova priateľka tak vďaka konexiám trojnásobného premiéra mala na bezpečnostnom pohovore vopred k dispozícii otázky, na ktoré sa mohla pripraviť. Ak by prišla o previerku, na prácu prokurátorky by mohla zabudnúť,“ píše Denník N.

ano, TASR, foto: facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…