Domov Slovensko Zásobovacie sklady ozbrojených síl sa konečne plnia potrebným materiálom a výstrojnými súčiastkami

Zásobovacie sklady ozbrojených síl sa konečne plnia potrebným materiálom a výstrojnými súčiastkami

0
0

Rezort obrany v uplynulom období významne navýšil investície do zásob materiálu a výstroja Ozbrojených síl SR. Štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer preto osobne navštívil viaceré zásobovacie sklady OS SR na Liptove a Považí, konkrétne v Poprade, Liptovskej Ondrašovej a Nemšovej, aby v nich kontroloval stav materiálu.

Ministerstvo obrany investuje od minulého roka do výstroja profesionálnych vojakov 18 miliónov eur ročne. „Tento fakt sa už začína prejavovať na stave zásob, ako aj na spokojnosti vojakov. Problémom však nateraz ostáva nestabilná kvalita od niektorých dodávateľov.

Nedodržiavanie požiadaviek na kvalitu je neakceptovateľné, preto sú všetky zmluvy z tohto hľadiska postupne prehodnocované. Vojačky a vojaci musia dostávať skutočne to, čo si zaslúžia,“ potvrdil M. Majer.

Identifikované problémy sa budú riešiť

Skladovanie munície v Poprade má vyše storočnú tradíciu. „Vychovanie odborníkov na túto zložitú problematiku pritom nie je vôbec ľahké. Som rád, že takých profesionálov som tam stretol. Identifikovali sme niekoľko problémových oblastí, ktoré budeme hneď budúci rok riešiť,“ avizoval.

Sklady sú pripravené na boj proti COVIDu

M. Majer skontroloval tiež zdravotnícke rezervy pre ozbrojené sily v priestoroch Úradu hlavného lekára OS SR v Liptovskej Ondrašovej.

„Teší ma, že OS SR sú vďaka nim pripravené na boj proti COVID-19 s 25 000 litrami dezinfekcie na ruky, 6 500 litrami dezinfekcie na plochy, 9,7 miliónmi rukavíc, 4,7 miliónmi respirátorov, 100 000 overalmi a 60 tisíckami plexiskiel,“ zhodnotil s tým, že za uplynulý rok sa zlepšil aj stav zásob liekov a ďalšieho zdravotníckeho materiálu OS SR.

Stav skladových zásob potvrdil pozitívnu zmenu oproti roku 2020, kedy po nástupe do funkcií našlo súčasné vedenie rezortu obrany sklady vojakov prázdne.

red, mo, foto: facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NAĎ: Ďalší IDEB úspešne za nami

Bratislava minulý týždeň uvítala už 9. ročník medzinárodného obranného veľtrhu IDEB 2022. …