Domov Komentáre ZEMANOVÁ: Konečne už nie som osamelou bojovníčkou

ZEMANOVÁ: Konečne už nie som osamelou bojovníčkou

0
0

Občianska iniciatíva Klíma ťa potrebuje poukázala na dôležitosť ochrany našej prírody. Vážim si aktivitu týchto mladých ľudí a záujem všetkých ľudí po celom Slovensku, ktorí sa pod ňu podpísali. Ďakujem každému jednému z vás.

Konečne už nie som osamelou bojovníčkou za životné prostredie v parlamente. V minulom volebnom období sme v NR SR boli jediní bojovníci s terajším ministrom Budajom a kolegom Karolom Galekom. Od mladosti bojujem za zelenú budúcnosť našich detí a našich vnúčat.

Zmena klímy je faktom, ale aj procesom, ktorý ak nebude spomalený, môže viesť k prudkým až fatálnym zmenám. Musí sa zmeniť vzťah k ochrane prírody a krajiny, k pôde, k využívaniu lesov a nášho prírodného bohatstva.

Na mnohých miestach zlá kvalita ovzdušia, pretrváva nedostatočná ochrana vôd, biodiverzity a lesných ekosystémov. Slovensko pristúpilo k mnohým záväzkom a plánom. Avšak nebola vôľa ich aj skutočne napĺňať. Všetci si želáme činy a najmä výsledky dobrých rozhodnutí.

V programovom vyhlásení vlády sme si stanovili ambiciózne ciele. Zaviazali sme sa prijať opatrenia potrebné na zvýšenie odolnosti prostredia na nepriaznivé dôsledky zmeny klímy a vytvoriť podmienky na dosiahnutie uhlíkovej neutrality do roku 2050. Kľúčové je zastavenie dotácií na výrobu energií z uhlia na hornej Nitre a transformácia tohto regiónu.

Ďalšími úlohami je napríklad posilnenie ekologickej dopravy, podpora obnoviteľných zdrojov energie, prijatie opatrení na zníženie emisií z domácich kúrenísk, zníženie skládkovania odpadov a predchádzanie vzniku odpadu a zvýšenie miery energetického zhodnocovania komunálneho odpadu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Pijete škodlivú vodu?

V programovom vyhlásení vlády sme nezabudli ani na naše strategické bohatstvo – vodu. Postupne pracujeme na obnovení poškodených vodných útvarov, odstraňovaní environmentálnych záťaží a zastavení znečisťovania vôd.

Všetky opatrenia, ktoré budú viesť Slovensko k adaptácii na zmenu klímy, majú moju podporu. Zdravé rieky, čistý vzduch a kvalitné životné prostredie sú mojou prioritou.

Anna Zemanová, poslankyňa NR SR za SaSNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

RAŠI: Vláda nevie ako ďalej

Keď druhá Matovičova, teda oficiálne Hegerova vláda predložila do parlamentu programové vy…