Domov Šport VIDEO: Zenit „osmičkou“ umlčal Bielorusov

0
0

V odvetných zápasoch tretieho predkola Európskej ligy (EL) sa zrodili aj doslova bláznivé výsledky. Pod snáď ten najbláznivejší sa podpísal aj slovenský futbalista v službách ruského Zenitu Petrohrad.

Futbalisti petrohradského Zenitu prežili minulý štvrtok rozprávkový večer, o ktorý sa zaslúžil aj slovenský útočník Róbert Mak.

Debakel u súpera

Petrohrad v prvom zápase tretieho predkola EL úplne vybuchol na ihrisku bieloruského vicemajstra Dinama Minsk, ktorý sa v 2. predkole postaral o ukončenie európskeho pôsobenia Dunajskej Stredy.

Petrohrad si z Bieloruska po slabom výkone odnášal nádielku 0:4. Navyše v odvete na domácom štadióne musel hrať Zenit pred prázdnymi tribúnami, odveta mala tak byť pre Minsk len formalitou.

Zenit však ukázal svoju silu a počas riadneho hracieho času nastrieľal do bieloruskej bránky štyri kúsky a keďže neinkasoval, išlo sa do predĺženia. V ňom sa hráčom Dinama podarilo skórovať a spravili tak výrazný krok k postupu do play-off EL.

Hráči Zenitu však zbrane nezložili a vrhli všetko do útoku. A vyplatilo sa. V priebehu 15 minút skórovali neuveriteľné 4 razy, Minsk porazili 8:1 a senzačne postúpili do ďalšej fázy súťaže.

Najväčší zápas kariéry

Slovenský útočník Róbert Mak prišiel na ihrisko až v 102. minúte, no je to práve jeho meno, ktoré svieti pri posledných dvoch zásahoch a tak nemalým dielom prispel k skvelému večeru.

„Chytili sme asi piaty dych. Každý z nás hral fantasticky a dali sme jeden gól za druhým. Neskutočné, fantastické. Dokázali sme to. Počas celého duelu sme mali až 36 striel.

Bol to ‚najväčší‘ zápas v mojej kariére. Nikdy na neho nezabudnem,“ povedal rozzjarený dvojgólový strelec po zápase.