Domov Šport Žilina a Trnava postúpili, DAC končí

Žilina a Trnava postúpili, DAC končí

0
0

Postup do 3. predkola Európskej konferenčnej ligy si vybojovali dva slovenské futbalové kluby. Spartak Trnava postúpil po dráme a jedenástkovom rozstrele cez rumunský Sepsi OSK a Žilina si doma ustrážila dobrý výsledok z pôdy cyperského Apollonu Limassol. Skončil iba DAC Dunajská Streda, ktorý po prehre na pôde Partizanu Belehrad neuspel ani v odvete na domácom štadióne.

Vydretý i ustrážený postup

Po bezgólovej remíze v Trnave, Spartak na ihrisku tímu z mesta Sfantu Gheorghe v odvete po polhodine inkasoval, no nespanikáril a Kelvin Boateng v 67. minúte zariadil opäť rovnovážny stav.

„Mali sme viac šancí. Škoda, že sme potom inkasovali z ojedinelého útoku. V druhom polčase aj domáci ukázali svoju kvalitu u útočiacich hráčov. Sme radi, že sme už potom neinkasovali a že sme ustáli predĺženie.

Na penalty sme si verili, lebo máme výborného brankára, ktorý to vie chytať. Všetkých hráčov, ktorých sme chceli poslať na penalty, sme mali na konci na ihrisku,“ mohol po postupe vyjadriť spokojnosť tréner Spartaka Michal Gašparík.

Žilina na Cypre zvíťazila 3:1, doma jej stačila na prechod do ďalšej fázy aj remíza 2:2. „Človek za svoju kariéru zažije množstvo zápasov a toto bude určite jeden z tých krajších. Remízu dnes berieme ako výhru.

V dvojzápase sme narazili na kvalitného súpera a pre mňa bolo výnimočné, že chalani pracovali naplno celý duel. Teší ma fakt, že sme nebránili výsledok, ale stále sa hralo hore­‑dole. Zápas sa mohol otočiť v prospech oboch strán, no my sme mali naozaj veľké množstvo šancí…