Domov Šport Zlaté Moravce sa zachránili, Trenčín ide do baráže

Zlaté Moravce sa zachránili, Trenčín ide do baráže

0
0

Desiate kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy ukončilo ďalšiu sezónu najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Existenčné zápasy ešte čakajú Trenčanov, ktorí sa nevyhli baráži o zotrvanie v najvyššej lige.

Hrobárovi z lopaty ušli Zlaté Moravce, ktoré si v poslednom zápase poradili s Nitrou gólom Valovčana, čo im stačilo na desiate miesto znamenajúce vyhnutie sa baráži a na pokojné ukončenie sezóny.

To nemôžu povedať Trenčania, ktorí zlý záver sezóny podčiarkli bezgólovou remízou v poslednom zápase s Trnavou. V baráži sa budú musieť popasovať s Popradom, ktorý neskrýva silnú túžbu zahrať si vo Fortuna lige.

Zaistiť si účasť medzi slovenskou elitou mohli Popradčania víťazstvom v poslednom zápase druhej ligy.

Duel s Petržalkou na domácom trávniku pred rekordnou diváckou kulisou (2 478 divákov) však nezvládli a do najvyššej súťaže pustili tím s krkolomným názvom FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

Vittek sa rozlúčil

Róbert Vittek

Po poslednom zápase si pohár za titul prebrali už skorší šampióni – bratislavskí Slovanisti. Tí v zápase so Sereďou pripravili rozlúčku klubovej legende.

Na posledných 15 minút sa na trávnik dostal Róbert Vittek. Hoci sa nepresadil, bol šťastný, že sa mu splnil sen, keďže túžil zahrať si na novom Tehelnom poli.

Presadil sa však Andraž Šporar, ktorý tak len podčiarkol svoju výbornú streleckú sezónu a titul ligového strelca.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…