Domov Slovensko Zmeny v PVV budú minimálne

Zmeny v PVV budú minimálne

0
0

Zasadnutie Národnej rady (NR) SR k programovému vyhláseniu vlády (PVV) bude v piatok 30. apríla, o dva dni skôr ho prerokuje vláda. V diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). Vyhlásil zároveň, že zmeny v dokumente budú minimálne.

Keďže pred pár týždňami podal demisiu premiér Igor Matovič, spoločne s ním skončila aj celá vláda. Ani fakt, že pod vedením nového premiéra pokračujú na svojich dovtedajších postoch takmer všetci ministri, neznamená, že Programové vyhlásenie Matovičovej vlády platí aj v tej Hegerovej.

Nový premiér Eduard Heger musí, podobne ako pred ním Matovič, predstúpiť pred poslancov Národnej rady SR s programovým vyhlásením svojej vlády, a požiadať ich o dôveru. Ako však Heger avizoval, veľa sa v PVV nezmení.

„Nepotrebujeme ho celé prekopávať, základy sú urobené dobre,“ uviedol premiér, ktorý ráta s aktualizáciou materiálu i zapracovaním state týkajúcej sa obdobia pandémie.

Za podstatné považuje hlavne plniť ciele z PVV. Svoju úlohu v tejto súvislosti vníma tak, že v „pestrej koalícii“ má zabezpečiť jednotu a „ťah na bránu“ ku konkrétnym výsledkom.

„Ľudia nám dali dôveru na to, aby sme naplnili zmenu, po ktorej bolo také silné volanie pred voľbami,“ zdôraznil premiér. Kabinet preto chce viesť k nastoleniu spravodlivosti, kvalitného vzdelávania a zdravotníctva, inovatívnej ekonomiky a zdravého životného prostredia. Verí, že výsledky napravia súčasnú pošramotenú povesť kabinetu, ktorý má historicky najnižšiu dôveru verejnosti.

ano, TASR, foto: TASR/Jaroslav NovákNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…