Domov Slovensko Známy herec Dušan Cinkota na slobode

Známy herec Dušan Cinkota na slobode

0
0

Prvý úsmev, prvé slová a hlboký nádych. V stredu 11. júla by ste v okolí nemocnice pre odsúdených v Trenčíne len márne hľadali niekoho šťastnejšieho.

Herec Dušan Cinkota sa totiž po 6 rokoch vo väzení dostal na slobodu. Po odpykaní dvoch tretín trestu bolo jeho návrhu na podmienečné prepustenie vyhovené.

Osudný Vrabec

V máji 2007 Polícia Slovenskej republiky spustila akciu s názvom Vrabec, ktorej súčasťou mal byť aj známy herec Dušan Cinkota. Nikto by to nečakal, no pervitín, ktorý uňho našli, tvrdil pravý opak.

Vtedy sa hercovi život otočil naruby. Do väzby bol vzatý na 13 mesiacov. Po prepustení sa zdalo, že sa herec vráti do normálu. Neskôr samotný Cinkota priznal, že spúšťačom jeho problémov bol úspech.

Natáčanie filmov, seriálov, dabing a nové ponuky. Herec chcel viac a viac. Drogy mu zničili vzťah s herečkou Soňou Norisovou a následne aj celý život. Po prepustení sa spoznal so Zuzanou, ktorú si aj vzal za manželku.

V decembri 2012 však musel opäť pred súd. Mala to byť formalita. Z formality sa stala nepodmienečná väzba po dobu 8 rokov.

Sloboda je dar

Ani náhodou sloboda nie je samozrejmosť, každý odsúdený by zrejem vedel, o čom je reč. O prepustení Cinkotu rozhodol sudca Okresného súdu v Trenčíne.

Odsúdený si odpykal tri štvrtiny trestu a svojím správaním preukázal polepšenie. Vyslúžil si dokonca 11 pochvál. Aj to prispelo k tomu, že jeho žiadosti na podmienečné prepustenie bolo vyhovené. Cinkota je na slobode s podmienkou na dva a pol roka.

Dôležití ľudia v jeho živote

V živote herca zohráva hlavú úlohu jeho manželka Zuzka, s ktorou sú v očakávaní ich potomka. Pre televíziu Markíza sa herec vyjadril: ,,Idem domov. Počúvať bruško, lebo už vyvádza malý, za našimi, za rodičmi.

A pozdravujem všetkých mojich priaznivcov.“ Dôležitou postavou v jeho živote je jeho dobrý kamarát Andy Hryc. Herec a režisér dokonca v roku 2012 vyzbieral viac ako 14 000 podpisov na jeho omilostenie. To však prezident Ivan Gašparovič zamietol.

Jeho nabitý harmonogram spojený s behaním po úradoch, papierovačkami a venovaniu sa rodine teda obsahoval aj stretnutie s človekom, ktorý mu vždy kryl chrbát. Zostáva len veriť, že v prípade známeho herca nebude platiť pravidlo „trikrát a dosť.“

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…