Domov Zahraničie Zničené domy sa dajú prestavať, ale ľudské životy nie

Zničené domy sa dajú prestavať, ale ľudské životy nie

0
0

 Slovensko bude aj naďalej pripomínať svetu, že Ukrajina práve teraz potrebuje našu všestrannú pomoc a podporu.

Už vyše osem týždňov bojuje ukrajinský ľud nielen za svoju slobodu, ale aj za univerzálne hodnoty demokracie, nezávislosti a vlády práva.

Na brífingu venovanom vojne na Ukrajine preto štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus priblížil desiatkam veľvyslancov a veľvyslankýň z rôznych krajín sveta, ako aj ďalším predstaviteľom nerezidentného diplomatickému zboru akreditovaného pre SR či zástupcom viacerých medzinárodných organizácií, pozíciu Slovenska ako jedného z najaktívnejších a najdôveryhodnejších podporovateľov Ukrajiny.

Takto Slovensko pomáha Ukrajine

„Oceňujem záujem diplomatov akreditovaných v SR, či už rezidentných alebo nerezidentných. Ten dokazuje, že ruská vojenská agresia proti nášmu susedovi, paradoxne, zvýšila frekvenciu návštev aj intenzitu vzájomných kontaktov partnerských štátov, ktoré v prvom rade zdieľajú hodnoty mieru,“ uviedol Martin Klus.

Zároveň informoval členov diplomatického zboru o aktuálnom stave utečeneckej krízy na Slovensku v dôsledku vojny v Ukrajine, ale tiež o distribúcii humanitárnej pomoci.

Slovensko zároveň na donorskej konferencii „Stand Up For Ukraine“ predstavilo svoj ďalší vecný prísľub, ktorý sa zaradil medzi tie najvyššie.

Témou boli aj dezinformácie

Jednou z tém diskusie štátneho tajomníka MZVEZ SR a ďalších predstaviteľov rezortu diplomacie s prítomnými titulármi bola aj informačná vojna a šírenie dezinformácií na sociálnych sieťach.

O tejto téme Martin Klus pravidelne rokuje aj s európskymi partnermi aj na úrovni Rady EÚ pre všeobecné záležitosti (GAC).

„Poukázal som na to, že jedným z najjednoduchších a najefektívnejších riešení by bolo, keby sociálne médiá identifikovali svojich problémových používateľov, vďaka čomu by sme ľahšie identifikovali škodlivé aktivity a nebezpečných aktérov.

Malo by platiť pravidlo, že čo je zakázané off-line, musí byť zakázané aj on-line, teda na internete. Zároveň som vyzval na zdieľanie skúseností aj v takých citlivých oblastiach, ako je blokovanie propagandistických či konšpiračných webov,“ uviedol M. Klus.

Táto výzva sa ihneď stretla s porozumením, napríklad od kolegov z Austrálie, ktorí v tejto súvislosti na okraj podujatia ponúkli detailnejšie pohľady na efektívnosť ich postupov a riešenia, ktoré by sa mohli stať inšpiráciou aj pre Slovensko.

md, foto: archív MKNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…