Domov Šport Zomrela legenda F1

Zomrela legenda F1

0
0

Vo veku 90 rokov po dlhej chorobe zomrel bývalý elitný anglický jazdec formuly 1 Stirling Moss. Londýnsky rodák bol najlepší jazdec histórie F1, ktorý nikdy nezískal majstrovský titul.

Stirling Moss odišiel na večnosť v domácom prostredí minulú nedeľu. „Zomrel tak, ako žil a vyzeral pri tom skvelo. Proste zaspal. Zavrel oči a bolo to,“ povedala Mossova tretia manželka Susie pre periodikum Daily Mail.

V seriáli F1 súťažil Stirling Moss v rokoch 1951 – 1961, za ten čas vyhral spolu 16 veľkých cien. Ani raz však nedosiahol na titul majstra sveta, štyrikrát však skončil druhý a trikrát tretí.

Súťažnú kariéru Mossa ukončila v roku 1962 vážna havária počas pretekov v Goodwoode, po ktorej zostal mesiac v kóme a pol roka bol čiastočne ochrnutý.

Až do vysokého veku sa angažoval v motoristickom športe. Do ústrania sa stiahol až po roku 2016, keď strávil v nemocnici štyri mesiace a odvtedy mal zdravotné problémy.

Do svojho odvetvia bol neuveriteľne zažraný. „Ak sa nepokúšate zvíťaziť za každú cenu, čo tu potom robíte?“ hovorieval vždy, keď sa pokúšal prekonávať svoje limity v monopostoch F1.

„Svet športu dnes neprišiel iba o skutočnú ikonu a legendu, ale aj o džentlmena. Motošport prišiel o svojho drahého priateľa.

Sir Stirling, budete nám chýbať,“ napísal súčasný tím Mercedes‑AMG Petronas na twitteri. Stirling Moss bol v marci 2000 povýšený do šľachtického stavu Charlesom, princom z Walesu.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…