Domov Zaujímavosti Zúfalí ľudia robia zúfalé činy (2. časť)

Zúfalí ľudia robia zúfalé činy (2. časť)

0
0

V minulom vydaní týždenníka Koment sme vám predstavili zúfalcov, ktorí svoje netradičné predstavy premenili, alebo sa o to aspoň snažili, na realitu. V pokračovaní článku predstavujeme ďalších, nad ktorými aj mierne normálnemu človeku ostáva rozum stáť.

Bojoval proti negativizmu na pracovisku

Ďalší veselý prípad sa stal v americkom štáte Missouri. 19-ročný mladík, pracujúci v požičovni automobilov Enterprise Rent‑A-Car, sa rozhodol bojovať proti zlej nálade, s ktorou do práce chodili jeho kolegovia.

Jediné východisko videl v tom, že im do kávy pridá drogu LSD, vďaka ktorej sa mali uvoľniť a ich nálada mala byť omnoho lepšia. Nerátal však s tým, že dosiahne presne opačný výsledok.

Jeho kolegovia začali pociťovať nevoľnosti a skončili v nemocnici. Lekár im oznámil prekvapivú správu o prítomnosti drogy v ich tele. Napokon sa mladý muž ku všetkému priznal, pričom svoje konanie argumentoval tým, že chcel len odstrániť negatívnu náladu na pracovisku.

Chuť na cigaretu nezahnal ani nôž v chrbte

O tom, že niektoré veci sa môžu stať len v Rusku svedčí aj príbeh 34-ročného Vladimira, ktorý bol do nemocnice privezený s nožom v chrbte, a to tak hlboko, že trčala iba rukoväť.

Muž však aj napriek tomu cítil takú obrovskú chuť na cigaretu, že sa rozhodol ísť si ju vychutnať do -10 stupňového mrazu len v spodnej bielizni.

Nereagoval pri tom ani na výzvy zdravotného personálu, aby sa vrátil naspäť. Napokon sa však rozhodol poslúchnuť a vrátil sa naspäť do nemocnice.

Nôž v mužovom chrbte mal údajne skončiť v dôsledku bitky pod vplyvom alkoholu a tak aj jeho konanie v nemocnici bolo zrejme spôsobené zvýšenou hladinou alkoholu v krvi.

Žaluje rodičov za to, že ho splodili

Raphael Samuel

V hlave indického podnikateľa skrsol šialený nápad. Rozhodol sa zažalovať svojich rodičov za to, že sa ho nespýtali, či sa vôbec chce narodiť.

27-ročný Raphael Samuel totiž šíri myšlienky o tom, že na svete sa rodia milióny detí bez toho, aby sa mohli sami rozhodnúť o svojej existencii.

Tieto myšlienky sa rozhodol posunúť až tak ďaleko, že zvažuje trestné oznámenie na svojich rodičov, ktorí ho mali splodiť proti jeho vôli.

Túži mať o 20 rokov menej

Emile Ratelband

Každý človek raz dospeje do veku, kedy už nechce mať ani o jeden rok viac. Hoci sa hovorí, že človek je tak mladý ako sa cíti, vek neoklameme.

S tým sa ale nechcel zmieriť 69-ročný holandský podnikateľ, motivátor a rečník Emile Ratelband, ktorý túži mať o 20 rokov menej.

Rozhodol sa o tom presvedčiť aj úrady, od ktorých žiada, aby mu rok narodenia 1949, oficiálne zmenili na 1969. Ako hlavný dôvod udáva diskrimináciu u zamestnávateľov a tiež problémy na zoznamovacej sieti Tinder.

Tvrdí totiž, že ako 69-ročný čelí neustálemu odmietaniu, ktoré by ako 49-ročný nezažíval. Sám o sebe tvrdí, že sa cíti ako uväznený štyridsiatnik v starom tele. Sudca súdu, ktorý jeho prípad rieši, však tvrdí, že nevidí žiadny dôvod na legálnu zmenu dátumu.

Hrdina z donáškovej služby

Ďalšiu nezvyčajnú situáciu zažili pracovníci donáškovej služby, ktorí dostali nezvyčajnú správu. 22-ročná Britka Demi Sweeneyová, ktorá trpí chorobným strachom z pavúkov, totiž bola odkázaná na ich pomoc.

Doma totiž našla pavúka a v jej okolí nebol nik, kto by tento problém vyriešil. Poslala preto smsku s objednávkou a netradičnou otázkou. Spýtala sa, či je možné, že doručovateľ jedla pavúka zneškodní.

Služba odpovedala kladne a pracovníka na miesto poslala. Z toho sa v priebehu sekundy stal hrdina, keďže sa mu pavúka podarilo spláchnuť do záchoda.

pepe, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…