Domov Komentáre VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

0
0

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chce ich naša spoločnosť a my jej tú možnosť dáme.

V lete minulého roka, keď sme oznámili, že po pretlačení byrokratického nezmyslu, akým bol prorodinný balíček Igora Matoviča odchádzame z vlády, rozhodlo sa hnutie Oľano postaviť svojho lídra nad budúcnosť našej krajiny.

Prešli sme do opozície, kde sme začali predkladať zmysluplné návrhy a snažili sa naďalej zastupovať svojich voličov, aj keď už nie z pozície člena koalície.

Oľano postupne stratilo podporu aj u Sme rodina a v parlamente nastal chaos, ktorému nedokázal porozumieť už nikto, ani oni sami. Zákony sa schvaľovali s odídencami od Kotlebu – Tarabovcami a hlavným cieľom koalície bolo, aby akokoľvek ich zákony prešli.

Koalícia bola čokoľvek, no určite nie demokratická, čo potvrdzuje aj blokovanie paragrafu 363 stranou Sme rodina a tak zostali právomoci generálneho prokurátora neoklieštené.

Očividne im to takto vyhovuje a urobia čokoľvek, len aby Maroš Žilinka neprišiel o svoju silnú pozíciu na generálnej prokuratúre. Na toto sme sa viac nemohli pozerať a tak sme sa rozhodli vyzbierať podpisy na to, aby bola táto vláda odvolaná.

Do poslednej chvíle sme však boli rozhodnutí rokovať o odstúpení Igora Matoviča. Úprimne, aj sme čakali, že to nebude mať kľudný priebeh a že Igor Matovič nebude chcieť svoju stoličku ministra financií opustiť do poslednej chvíle a tak to aj dopadlo.

Vytrhol svoju demisiu v prezidentskom paláci z rúk kancelára, čím len potvrdil svoje autoritárske správanie všetkým občanom a my sme boli v tom momente presvedčení, že túto vládu viac podporovať nebudeme.

V hlasovaní sa nazbieral dostatok hlasov na odvolanie a tak vláda Eduarda Hegera, ktorý nebol schopný chopiť sa svojej funkcie, padla.

Ďalej nasledoval rozpad vo vnútri strany Oľano a tak táto vláda úplne stratila svoju legitimitu. Jediné možné riešenie na stole sú teda predčasné voľby.

Je na čase, aby občania opäť dostali možnosť rozhodnúť sa a nanovo boli rozdané karty. My sme urobili čo bolo v našich silách, aby sme dokázali zachrániť krajinu rútiacu sa do priepasti.

Marián Viskupič, poslanec NR SR za SaS a predseda Výboru pre financie a rozpočetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Je investovanie len pre bohatých?

Slováci majú pri téme investovania viaceré predsudky. Takmer 58 % obyvateľov SR je mylne p…