Domov Komentáre NAĎ: Výsledky referenda na Sliači sú podľa prokuratúry „nulitné“

NAĎ: Výsledky referenda na Sliači sú podľa prokuratúry „nulitné“

0
0

Novembrové referendum o tak­zvanej americkej základni na Sliači bolo protizákonné. Podľa Okresnej prokuratúry vo Zvolene je všeobecne záväzné nariadenie o miestnom referende, na základe ktorého bolo vyhlásené, totiž v rozpore so zákonom o obecnom zriadení.

Od začiatku sme upozorňovali na to, že samotná otázka je nezmyselná, pretože žiadnu americkú základňu nielen na Sliači, ale ani nikde inde na Slovensku nikto zriaďovať neplánuje.

Preto z povahy veci bolo toto referendum zbytočné a jeho výsledky irelevan­tné. Ten, kto referendovú otázku takto formuloval, vedome uviedol občanov do omylu.

Teraz sa navyše ukázalo, že vedenie mesta nemá v poriadku vlastné predpisy. Sliač vo svojom nariadení modifikoval podmienky platnosti výsledkov miestneho referenda, čo je v priamom rozpore so zákonom.

Otázkou ostáva, či niekto bude niesť zodpovednosť za to, že ľudí podviedol a premrhal nezanedbateľnú sumu na zbytočné a protizákonné referendum.

Okrem nezákonnosti bolo referendum aj nezmyselné, nezodpovedné a nebezpečné. Na Slovensku pôsobí niekoľko stoviek vojakov našich spojencov z NATO, tak ako aj naši vojaci pôsobia v zahraničí.

Ich služba prebieha v súlade s našou legislatívou a našimi zahraničnými záväzkami. Chránia bezpečnosť a suverenitu Slovenskej republiky.

Akékoľvek spochybňovanie ich prítomnosti, hoci aj pomocou zavádzajúceho referenda, ktoré navyše podľa rozhodnutia prokuratúry bolo vyhlásené protizákonne, je ohrozením našej obranyschopnosti a nahráva tým, ktorí by Slovensko videli najradšej v područí Kremľa.

To najmenej, čo by teraz mala primátorka Sliača urobiť, je verejne sa ospravedlniť občanom a celej krajine za protizákonné konanie a uhradiť trovy tohto protizákonného a nezmyselného referenda (alebo vlastnej kampane pred komunálnymi voľbami?) z vlastného vrecka…

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…