Domov Komentáre RAŠI: Samozvaní demokrati

RAŠI: Samozvaní demokrati

0
0

Ak sledujete televízne politické diskusie, tak ste si určite všimli, ako sa Heger, Remišová či Matovič oháňajú slovami, akí sú oni demokrati. Len keby boli skutoční demokrati, a vedeli by, čo to slovo znamená, nikdy by si nedovolili ho použiť.

Slovo demokracia má grécky pôvod a znamená vláda ľudu. A títo ľudia, ako napríklad Matovič, ktorý doštudoval len vďaka plagiátu diplomovky, to nemôže tušiť.

Ak by totiž bol skutočný demokrat, príde v sobotu na referendum a toto referendum podporí, pretože voľby a referendum je najvyššia forma demokracie, teda vlády ľudu. On sa ho však bál. Rovnako ako sa boja predčasných volieb.

V demokratickej krajine, keď padne vláda a nikto nedokáže v parlamente zložiť väčšinu, sa okamžite vyhlasujú na čo najskorší možný termín predčasné voľby, aby ľudia rozhodli, kto bude stáť na čele krajiny.

Títo samozvaní demokrati sa názoru ľudí boja a vedia prečo – vláda má 80 percentnú nedôveru, Matovič až 90 percentnú a Remišová ho raketovou rýchlosťou v nedôvere dobieha.

Občania sa jasne vyjadrili, že predčasné voľby majú byť v júni. Povedalo to takmer 60 percent ľudí v prieskume. Prečo poslanci OĽANO, SME RODINA, ZA ĽUDÍ a SAS ignorujú názor ľudí – je to jednoduché.

Okrem toho, že netušia, čo to demokracia je, väčšina z ich poslancov je v parlamente naposledy. Prišli by o júlový, augustový a aj septembrový plat – to je viac ako 12 000 pre každého poslanca.

Druhý dôvod sú peniaze pre politické strany. Ak by boli voľby v júni, OLANO by prišlo o 836 176 eur, SMER o 620 254 eur, SME rodina o 301 345 eur, SaS o 228 806 eur a Za ľudí o 211 797 eur.

Preto, priatelia, keď ktokoľvek z OĽANO, SAS, ZA ĽUDÍ či SME RODINA povie, že oni sú tí demokrati, spýtajte sa ich, či tušia, čo to znamená.

A tiež sa ich spýtajte, čo urobili na podporu referenda a či je demokratické, že ešte 9 mesiacov tu budeme mať vládu, ktorú ľudia nechcú. A ak aj potom povedia, že oni sú demokrati, tak si potom mýlia pojmy s dojmami, lebo oni nie sú demokrati, ale demagógovia…

Richard Raši, poslanec NR SR (HLAS – sociálna demokracia)Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…