Domov Cestovanie Najstrašidelnejšie hotely sveta, ubytovali by ste sa v niektorom z nich?

Najstrašidelnejšie hotely sveta, ubytovali by ste sa v niektorom z nich?

0
0

Veríte na duchov či nadprirodzené bytosti? Na svete existuje hneď niekoľko hotelov, ktoré sú známe práve tým, že sa v nich hosťom prihodili rozličné nevysvetliteľné príhody či zažili stretnutia práve s duchmi. Vybrali sme niekoľko hotelov, ktoré majú doslova strašidelnú povesť. Ubytovali by ste sa v niektorom z nich?

Hotel Bourbon Orleans, New Orleans

Veľkolepý, historický hotel Bourbon Orleans bol pôvodne otvorený v roku 1827 ako tanečná sála. Neskôr bola budova využívaná ako kláštor či sirotinec.

Epidémia žltej zimnice zasiahla v minulosti aj túto oblasť a viedla k smrti mnohých detí. Hovorí sa, že duchovia detí a mníšok sú v hoteli dodnes.

Avšak aj v tomto prípade z toho miestni ťažia a je možné v rámci prehliadky Ghosts & Spirits Walking, zastaviť sa aj samotnom v hoteli.

Hay‑Adams, Washington D.C.

Do istej miery najznámejší hotel v meste, Hay‑Adams hostil veľa politikov, vrátane Baracka Obamu pred inauguráciou.

V roku 1884 si najlepší kamaráti John Hay (súkromný tajomník Abrahama Lincolna a neskôr štátny tajomník) a Henry Adams (autor a potomok Johna Quincyho) postavili svoje domy na pozemku, na ktorom sa teraz nachádza hotel.

Adamsova manželka Marian Hooper Adams spáchala samovraždu na mieste v roku 1885 a jej duch údajne straší dodnes v tomto hoteli.

Hotel Emily Morgan, San Antonio

177-izbový hotel Emily Morgan má výhodnú polohu v centre mesta. V minulosti bol hotel aj zdravotníckym zariadením, takže v budove sa nachádzala márnica a psychiatrické oddelenie.

Hlásenia o nevysvetliteľných zvukoch, zjaveniach a pocitoch ľudí, že sa ich niekto dotýka, sú v hoteli pomerne časté.

Hotel Provincial, New Orleans

Dvojpodlažný Hotel Provincial v historickej francúzskej štvrti New Orleans je tiež spájaný s paranormálnou aktivitou.

Rovnako ako ostatné hotely v oblasti, tak aj tento bol v minulosti zdravotníckym zariadením pre zranených vojakov a hovorí sa, že sú tam stále ich duchovia.

Od nepokojných vojakov a operujúcich lekárov až po kaluže krvi, to všetko tam vraj už hostia videli.

Langham Hotel, Londýn

Jeden z najvýznamnejších historických hotelov v Londýne, Langham Hotel, bol prvým luxusným hotelom v meste. Tento hotel je tiež známy tým, že v ňom vraj neraz videli nejakého ducha.

Okrem iného tam bol vraj videný aj duch cisára Napoleona III., ktorý žil v Langhame počas jeho posledných exilových dní. Čo by ste povedali na to, ak by ste stretli niekedy práve jeho ducha?

Ballygally Castle, Severné Írsko

Na zámku žili pôvodne Lord James Shaw s jeho manželkou Lady Isabellou. Dodnes sa síce nevie ako presne Isabella zomrela, no podľa všetkého sa jej duch v zámku nachádza vraj ešte aj dnes.

Aj v tomto prípade však hotel, ktorý je na zámku, z tohto príbehu ťaží a ponúka špeciálne ubytovania pre ľudí, ktorí by sa radi s duchom majiteľky stretli. To, či sa to niekomu aj naozaj prihodilo je však otázne.

Stanley Hotel, Estes Park

V Stanley Hotel v Estes Parku hlásili paranormálnu aktivitu už v 70. rokoch minulého storočia a hotel bol odvtedy predmetom mnohých paranormálnych vyšetrovaní.

Zaujímavosťou tohto hotela je však to, že jeho majitelia práve na tieto paranormálne aktivity lákajú svojich hostí. Dokonca sa v minulosti v hoteli ubytoval aj známy spisovateľ Stephen King, ktorý tam napísal jeden zo svojich najznámejších strašidelných príbehov.

Marshallov dom, Savannah

Dom bol postavený v roku 1851, a ubytuvával vojakov počas občianskej vojny. Niektorí hostia hovoria, že ich duchovia stále chodia chodbami.

Najstarší hotel v Savannah bol v minulosti využívaný ako nemocnica, raz pre vojakov a dvakrát pre obete epidémie žltej zimnice.

Počas rekonštrukcií pracovníci našli ľudské pozostatky pod podlahou z dávnych operácií, keď bola zem zmrznutá a nebolo možné telá pochovať.

Omni Shoreham, Washington D.C.

Hotel Omni Shoreham je zaujímavý tým, že má krásne stropy, veľké lustre a údajne strašidelný apartmán.

Suita Ghost Suite, apartmán s dvoma spálňami a kompletnou kuchyňou, je údajne strašidelný. Duchovia pôvodného majiteľa a jeho dcéry tam vraj prebývajú ešte aj dnes.

Radoslav Hoppej, foto: internet  • Futbalové superhviezdy to skúšajú aj v hotelovom biznise

    Argentínsky futbalista Lionel Messi a Portugalčan Cristiano Ronaldo spolu nesúperia len na…
  • 10 najdrahších hotelov sveta

    To, že za kvalitu a luxus sa pripláca, vieme už dávno. Tento rebríček vám ukáže tie najdra…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…