Domov Komentáre ČAPLOVIČ: Očkovanie

ČAPLOVIČ: Očkovanie

0
0

Boli to šťastné časy, keď očkovanie bolo povinné, keď nás od detstva vakcíny chránili proti infekčným chorobám, keď očkovanie likvidovalo obrnu, kiahne a tuberkulózu. Pamätám si, ako moja stará mamka, detská lekárka, chodila po školách, detských domovoch a z presvedčenia očkovala deti, lebo ich nielen chránila, ale aj milovala.

Ba dokonca nedávno, v roku 2013, v slovenskom parlamente bolo schválené opäť povinné očkovanie, tak ako na to upozornil ústavný právnik Peter Kubina.

A v roku 2014 Ústavný súd SR rozhodol, že povinné očkovanie nie je v rozpore s ústavou. A som hrdý, že som za tento návrh ministerky zdravotníctva vo vláde hlasoval.

Dnes sa na túto pravdu účelovo zabúda, ľudia sú anti­vaxérmi a rôznymi poblúdencami ovplyvňovaní, odmietajú počúvať hlas odborníkov, vzdelaných ľudí, lekárov a vedcov.

Aj v propagácii očkovania sa zneužíva slovo sloboda, pretože správne malo znieť: Vakcína je zdravie! Áno, v dnešnej dobe je až priveľmi často zneužívané toto slovo na oboch stranách rozdelenej spoločnosti.

Systematicky musíme hovoriť a písať, že v súčasnosti je zdravie nad ľudskými právami, pretože ak nebudeme zdraví, tak nebudeme v plnosti užívať ľudské práva a slobodu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: ČAPLOVIČ: Odmietam

Bolí ma duša, keď počúvam z opozície, že povinné očkovanie je fašizmus a som sklamaný, že aj sociálni demokrati idú touto cestou a odmietajú vnímať múdrosť odborníkov.

Som sklamaný, že koalícia nemá odvahu rozhodnúť o povinnom očkovaní, veď Ústavný súd už rozhodol, že nie v rozpore s ústavou.

Ak chceme poraziť tento vírus, tak ako v minulosti, je našou jedinou zbraňou povinné očkovanie. Prosím, prestaňme vajatať, politikárčiť, tárať nezmysly.

Chráňme to najcennejšie, čo v súčasnosti spoločnosť potrebuje, zdravie. Odmietam očkovanie zneužívať na politický boj, som smutný, čo všetko dokáže vysloviť politik v boji o voliča.

Nepomôže nám nový a nový sterilizovaný lockdown, najväčšou obranou je vakcína. Moja skúsenosť z minulosti potvrdzuje potrebu povinného očkovania.

A žiaľ, všade tam, kde je nízke očkovanie, šíri sa nový zmutovaný vírus, tak ako teraz z Juhoafrickej republiky. Prosím rozhodnime sa múdro, v prospech tých, čo trpia, v záujme lekárov a zdravotníckeho personálu našich nemocníc a chorých ľudí.

Dušan Čaplovič, bývalý poslanec NR SR



Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 3/2022: Obranná zmluva s USA rozhádala Slovensko

K mnohým sporným otázkam, na ktorých sa štiepi slovenská spoločnosť, pribudla na prelome r…