Domov Šport Federer oznámil koniec kariéry

Federer oznámil koniec kariéry

0
0

Švajčiarsky tenista Roger Federer po tohtotýždňovom Laver Cupe ukončí aktívnu kariéru. Dvadsaťnásobný grandslamový šampión minulý štvrtok oznámil, že podujatie v Londýne bude jeho posledné. Federer sa naposledy predstavil v súťažnom kolotoči vlani vo Wimbledone, kde vo štvrťfinále prehral s Poliakom Hubertom Hurkaczom. Následne sa podrobil ďalšej operácii kolena.

„Laver Cup bude moja rozlúčka s vrcholovým tenisom. Ako všetci viete, v uplynulých troch rokoch som aj vinou operácií kolena nebol schopný podávať maximálne výkony.

Tvrdo som pracoval na tom, aby som sa opäť dostal do najlepšej možnej formy. Uvedomujem si však, že moje telo má obmedzené hranice a kapacity.

Už nie som mladík, mám 41 rokov. V tenisovej kariére som si splnil všetky sny, teraz nastal čas ukončiť ju,“ uviedol Federer na twitteri.

Švajčiar špeciálne poďakoval svojej manželke Miroslave Vavrinecovej, rodáčke so slovenských Bojníc, s ktorou má štyri deti: „Mir­ka so mnou prežívala každú jednu minútu.

Pred každým finále sa o mňa vzorne starala a sledovala moje zápasy aj v čase, keď bola v ôsmom mesiaci tehotenstva. Chcel by som sa poďakovať aj mojim štyrom krásnym deťom za podporu i celému skvelému tímu. Bolo to úžasné obdobie.“

Vďaka tenisovým zručnostiam, elegancii či džentlmenskému vystupovaniu patrí Roger Federer medzi najobľúbenejších športovcov na svete.

Mnohí odborníci i fanúšikovia ho považujú za jednu z najväčších postáv v histórii tenisu. Hviezdnu kariéru odštartoval v roku 1998 a odvtedy takmer nepretržite figuroval v najlepšej desiatke v rebríčku ATP, na čele ktorého kraľoval v piatich obdobiach do mája 2018 – 309 týždňov, z toho medzi rokmi 2004 až 2008 237 týždňov bez prerušenia.

Kariéra Rogera Federera

Roger Federer sa narodil 8. augusta 1981 v Bazileji. Pre tenis sa definitívne rozhodol po tom, ako si vyskúšal bedminton, basketbal či stolný tenis.

V roku 1998 na Australian Open odohral prvý juniorský grandslamový turnaj, na ktorom postúpil do semifinále.

Na Roland Garros vypadol už v prvom kole, ale všetko si následne vynahradil vo Wimbledone, kde dosiahol víťazstvo v singli aj vo štvorhre.

Juniorské wimbledonské tituly naštartovali v tom istom roku aj jeho kariéru medzi dospelými, ale prvú plnohodnotnú sezónu medzi nimi odohral …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…