Domov Slovensko Minister Naď na rokovaní s ukrajinským veľvyslancom: Podporujeme suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny

Minister Naď na rokovaní s ukrajinským veľvyslancom: Podporujeme suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny

0
0

Minister obrany SR Jaroslav Naď na pôde rezortu obrany prijal veľvyslanca Ukrajiny v SR Jurija Mušku. Predmetom rozhovoru bola bilaterálna spolupráca v oblasti obrany a bezpečnosti aj v kontexte aktuálnej situácie na hraniciach Ukrajiny.

„Náš postoj voči Ukrajine je jasný a neochvejný – plne podporujeme jej suverenitu a územnú celistvosť v rámci medzinárodne uznávaných hraníc, ako aj reformný proces smerom k Európskej únii a Severoatlantickej aliancii,“ potvrdil minister obrany.

Zopakoval tiež, že akýkoľvek ozbrojený zásah voči Ukrajine by mal obrovské následky nielen na Európu, ale aj na celý euroatlantický priestor. Jedinú cestu a spoločný záujem preto vidí v diplomatickom dialógu a deeskalácii napätia.

„Na ministerstve obrany vyhodnocujeme možnosti, ako pomôcť Ukrajine v tejto ťažkej situácii. Záleží mi na tom, aby sme aj takýmto spôsobom preukázali solidaritu s Ukrajinou, našou susednou krajinou, a našli takú podporu, ktorá bude pre ukrajinských partnerov užitočná,“ uviedol šéf slovenského rezortu obrany.

Spolupráca a koordinácia sú kľúčové

V súvislosti so situáciou na Ukrajine minister obrany rovnako zdôraznil nutnosť pokračovať v zvyšovaní pripravenosti a schopnosti rozhodne reagovať na všetky možné scenáre a ocenil prebiehajúce diskusie medzi spojencami na multilaterálnej úrovni.

„Úzka spolupráca a koordinácia všetkých je pre transatlantické partnerstvo kľúčová. Som presvedčený, že NATO je najlepšou platformou na jednotný postup pri riešení súčasnej situácie,“ dodal.

Pripomenul, že čoskoro bude s ministrom obrany Ukrajiny rokovať aj spoločne s ostatnými ministrami obrany členských krajín NATO.

red, mo, foto: FB/JNNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…