Domov Slovensko Najdôveryhodnejšou medzi politickými lídrami je prezidentka

Najdôveryhodnejšou medzi politickými lídrami je prezidentka

0
0

Najdôveryhodnejšou političkou medzi lídrami je prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorej verí 49 percent ľudí. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza, v ktorom v období od 1. do 7. septembra odpovedalo 1 002 respondentov.

Z politikov požíva najväčšiu, 41-percentnú, dôveru verejnosti líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) má 30-percentnú dôveru a posunul sa na tretie miesto rebríčka, predsedovi SaS Richardovi Sulíkovi i predsedovi Smeru-SD Robertovi Ficovi verí 29 % respondentov.

Trojnásobný premiér zároveň zaznamenal vysoký percentuálny prírastok dôvery oproti ostatnému, junovému, prieskumu – 4 percentá. V rebríčku dôvery preskočil Borisa Kollára.

Predsedovi hnutia Sme Rodina vyjadrilo v ankete dôveru 26 % opýtaných, predseda SNS Andrej Danko má 25-percentnú dôveru.

Lídrovi hnutia Republika Milanovi Uhríkovi verí 23 %, predsedovi KDH Milanovi Majerskému 21 % oslovených v ankete.

Šéf ĽSNS Marian Kotleba dosiahol v prieskume 20-percentnú dôveru verejnosti, ktorá stúpla o 5 %, predsedníčka vládnej strany Za ľudí Veronika Remišová 19 %, rovnako tak ako predsedníčka mimoparlamentnej strany Progresívne Slovensko Irena Bihariová.

Matovič na chvoste

Expremiérovi a lídrovi OĽANO Igorovi Matovičovi vyjadrilo v prieskume dôveru 13 % respondentov. Horšie je na tom už len predseda maďarskej menšiny Krisztián Forró – osem percent.

red, TASR, foto: facebook  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 25/2022: Prezidentkine veto je prelomené, koalícia ešte viac rozhádaná

Jedni prelomili prezidentkine veto s fašistami, druhí hlasovali za prezidentkine veto s fa…