Domov Slovensko R. Raši: Je tragické a trestuhodné, ako vláda nerieši požiadavky zdravotníkov

R. Raši: Je tragické a trestuhodné, ako vláda nerieši požiadavky zdravotníkov

0
0

Vláda Eduarda Hegera nemá pod kontrolou situáciu s výpoveďami zdravotníkov. Po stretnutí prezidentky s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským to povedal člen zdravotníckeho výboru NR SR a podpredseda strany HLAS Richard Raši.

„Je hrozné a priam tragické, že pani prezidentka musí po mesiacoch, čo je jasné, aké požiadavky lekári majú, žiadať vládu a ministra o zlepšenie komunikácie,“ vyhlásil Richard Raši.

Podľa neho by malo byť psou povinnosťou ministra zdravotníctva, ale aj premiéra a ostatných ministrov, aby s lekármi a ostatnými zdravotníkmi komunikovali tak, aby výpovede stiahli.

Vláda má teraz ešte niečo vyše mesiaca na to, aby oprávneným požiadavkám zdravotníkov vyhovela.

„Riešenie požiadaviek, ktorým sa z časového hľadiska nedá vyhovieť, by mala vláda zapracovať do memoranda, ktoré podpíše nielen minister zdravotníctva, ale aj premiér a minister financií Matovič.

„Ak nám totiž lekári, sestry, záchranári a ostatní zdravotníci odídu do blízkeho zahraničia, kde ich chcú adekvátne ohodnotiť, doplatí na to nielen táto neschopná vláda, ale všetci občania Slovenskej republiky,“ uzavrel R. Raši.

xd, foto: TASR/Jakub Kotian  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…