Domov Slovensko R. Raši: Matovičovi nedochádza vážnosť situácie

R. Raši: Matovičovi nedochádza vážnosť situácie

0
0

Kým v okolitých krajinách rástli zdravotníkom platy počas pandémie o desiatky percent, na Slovensku len o percentá, aj to nie vďaka Matovičovi a jeho vláde, ale vďaka platovému automatu, ktorý zdravotníkom nastavili predchádzajúce vlády. Uviedol to v reakcii na ponuku Igora Matoviča dať zdravotníkom jednorazovú odmenu 500 eur podpredseda strany Hlas a člen zdravotníckeho výboru NRSR Richard Raši.

„Zdravotníkom nejde o Matovičovu 500 eurovú odmenu, ide im o to, aby mohli svoje povolenie vykonávať na Slovensku a zostať na Slovensku dôstojne žiť.

Predstavte si, že ste sestra, ktorá v Bratislave zarobí so službami a nadčasmi 1700 eur v hrubom.

A v Karlových Varoch vám ponúknu dvojnásobok, nájomné bývanie k tomu a ešte aj náborový príspevok. Čo si vyberiete?“ spýtal sa Raši.

Rašiho návrh už dvakrát odmietli

Preto v strane Hlas už od začiatku pandémie hovoria, že zdravotníkom treba dorovnať platy na úroveň susedných krajín alebo sa k tomu čo najviac priblížiť. A peniaze na to v pandemickej rezerve vlády sú.

„Len vládni poslanci môj návrh na presun pol miliardy eur pacientom a zdravotníkom už dvakrát neschválili. A minister zdravotníctva Lengvarský sa tomu len bezmocne prizerá, pretože vie, že ministrom už dlho nebude,“ uviedol Raši.

Zároveň pripomenul, že Heger s Matovičom sa rozhodli naše zdravotníctvo definitívne pochovať.

„Ako inak sa dá rozumieť tomu, že aj keď nám oproti priemeru OECD chýbajú tisíce sestier a lekárov či iných zdravotníckych profesií, oni kroky na udržanie zdravotníkov opäť odkladajú.

A čo je najhoršie, za ich vlád zdravotníci odchádzajú v historicky najvyšších počtoch,“ zdôraznil R. Raši a dodal, že pre adekvátne ohodnotenie zdravotníkov neurobili vlády Matoviča a Hegera od začiatku pandémie nič.

Treba myslieť na všetkých

Raši tiež pripomenul, že v zdravotníctve nepracujú len lekári a sestry, ale desaťtisíce ďalších ľudí, ktorí svojich zástupcov na rokovaniach s Hegerom a Matovičom nemajú a pri zvyšovaní platov treba myslieť aj na nich.

xd, foto: facebook  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…