Domov Šport Sagan neľutuje, že nemá zelený dres. Urobil maximum

Sagan neľutuje, že nemá zelený dres. Urobil maximum

0
0

Peter Sagan tento rok vôbec prvýkrát od roku 2012 dokončil najslávnejšie preteky bez toho, aby bol v parížskom cieli pod Víťazným oblúkom dekorovaný na pódiu v zelenej farbe. Zdolal ho Ír Sam Bennett, ktorý svoj triumf v bodovacej súťaži zvýraznil víťazstvom v záverečnej etape s tradičným dojazdom na Elyzejských poliach.

Peter Sagan sa po vlaňajšom zisku rekordného siedmeho zeleného dresu ôsmeho zatiaľ nedočkal. Svoje druhé miesto v súťaži rýchlosti zhodnotil s nadhľadom a vecne.

„Čo nám na to povedať, Bennett je rýchlejší ako ja. Ľudia sú zvyknutí na to, že všetko je samozrejmosť, ale nie je to tak. O všetko treba bojovať,“ zdôraznil Peter Sagan v rozhovore pre RTVS.

„Keď človek cíti, že môže vyhrať zelený dres, urobí pre to všetko. Ak by som nemal všetku tú smolu a mal ja náskok 30 alebo 40 bodov po prvých desiatich – dvanástich dňoch, všetko mohlo byť inak. Je lepšie obraňovať dres ako útočiť. Nemám však čo ľutovať.

Keď človek spraví maximum, nemusí nič ľutovať. Ja som to urobil, aj keď to nevyšlo podľa predstáv,“ doplnil Sagan v hodnotení svojho vystúpenia na TdF 2020.

Bora splnila len jeden cieľ

Jeho tím Bora-Hansgrohe avizoval prostredníctvom šéfa Ralpha Denka tri základné ciele na 107. ročníku „Starej dámy“…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

9 filmov úspešného režiséra Stevena Spielberga

Steven Spielberg patrí medzi tých najznámejších amerických filmových režisérov, producento…