Domov Šport VIDEO: Šok na OH! Slovenskí hokejisti ozbíjali Rusov

0
0

Slovenskí hokejisti vo svojom úvodnom vystúpení na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu predviedli skvelý obrat proti Olympijským športovcom z Ruska a triumfovali 3:2 v stredajšom zápase B-skupiny.

Rusi do zápasu vstúpili oveľa aktívnejšie ako slovenskí reprezentanti a v 5. min si vypracovali už dvojgólové vedenie zásahmi Vladislava Gavrikova a Kirilla Kaprizova.

Slováci sa ešte v úvodnej časti hry dostali späť do zápasu, v priebehu 110 sekúnd sa o vyrovnanie postarali Peter Ölvecký a Martin Bakoš.

O prekvapivom triumfe hokejistov spod Tatier nad hviezdnym ruským výberom rozhodol v 49. min tvrdou strelou v presilovej hre obranca Peter Čerešňák. Rusi v tretej tretine zatlačili zverencov Craiga Ramsayho, ale neprekonali Branislava Konráda.

Rozhodujúci zásah Čerešňáka.

Slováci hrozili najmä z protiútokov, ale ani Vasilij Košečkin už neinkasoval. Slovenský národný tím hral na ZOH proti Rusku piaty zápas, z toho trikrát sa rozhodovalo až po predĺžení či samostatných nájazdoch, Slováci zvíťazili tretíkrát.

Slovensko sa tak po prvom zápase usadilo na prvom mieste tabuľky B-skupiny.

B-skupina:

Slovensko – Olympijskí športovci z Ruska 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)

Góly: 17. Ölvecký (Graňák), 18. M. Bakoš, 49. Čerešňák (Marcel Haščák, M. Bakoš) – 3. Gavrikov (Vojnov), 5. Kaprizov (N. Gusev)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Iverson (Kan.), Rantala (Fín.) -Lederer (ČR), Vanoosten (Kan.)