Domov Šport Zlatú loptu tento rok neudelia

Zlatú loptu tento rok neudelia

0
0

Nástupca Lionela Messiho s ocenením Ballon d’Or čiže Zlatá lopta pre najlepšieho svetového futbalistu sa v tomto roku nebude vyhlasovať. Stane sa tak prvýkrát od začiatku tejto prestížnej ankety v roku 1956. Dôvodom je pandémia koronavírusu a vo viacerých ligových súťažiach predčasne ukončená sezóna.

Keďže koronavírus zmenil podmienky tohtoročných súťaží, France Football, ktorý udeľuje prestížne ocenenie Zlatá lopta sa rozhodol zareagovať.

„Viacerí hráči nemali rovnaké podmienky ako ostatní. Nechceli sme pri vyhlásení špeciálne pripomínať, že táto trofej je menejcenná, lebo ju futbalista získal za neobyčajných okolností.

Táto ročná prestávka nás mrzí, ale je to podľa nás logické rozhodnutie. Chránime tým legitímnosť tohto ocenenia,“ uviedol šéfredaktor France Football Pascal Ferré pre AP.Ferré dodal, že práve ligová súťaž v krajine úradujúcich majstrov sveta vo Francúzsku, ale ani tie v Holandsku či Belgicku sa nedohrali.

A preto by hráči z týchto krajín boli pri posudzovaní výkonnosti znevýhodnení oproti iným, keďže v Anglicku, Nemecku, Taliansku či Španielsku nastal letný reštart domácich šampionátov.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Futbal v Európe vynáša miliardy

„Tento rok nebol ani zďaleka štandardný, preto sme sa rozhodli pre neštandardné rozhodnutie. Ak budú mať všetci o rok rovnakú štartovaciu aj cieľovú čiaru, ocenenie Zlatá lopta znova radi udelíme,“ vysvetlil Ferré.

Zlatá lopta sa dáva na základe hlasovania novinárov zo všetkých členských krajín Európskej futbalovej únie.

Najprv sa oceňoval najlepší Európan, neskôr najlepší futbalista pôsobiaci v Európe a od roku 2007 môžu získať cenu hráči z celého sveta.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…