Domov Šport 66. ročník Okolo Slovenska ovládol Čech Černý

66. ročník Okolo Slovenska ovládol Čech Černý

0
0

Český cyklista Josef Černý z tímu Quick­‑Step – Alpha Vinyl sa stal celkovým víťazom 66. ročníka pretekov Okolo Slovenska. Víťazom súťaže o najlepšieho Slováka sa stal Martin Svrček (Quick­‑Step – Alpha Vinyl), celkovo skončil 33.

Celkový víťaz Josef Černý vylepšil svoje maximum zo slovenských pretekov, ktorým bolo 5. miesto v roku 2018. „Myslím si, že môžeme byť spokojní.

Získali sme prvé a druhé miesto v celkovej klasifikácii a k tomu sme zvíťazili v niekoľkých etapách. Ja si odnášam dobré pocity z pretekania a aj cenné víťazstvo.

Mal som aj veľa šťastia a zároveň treba povedať, že sme mali silný tím, ktorý odviedol výbornú prácu. Nie som cyklista na celkové poradie, no veľmi sa teším z tohto úspechu.

Je to pre mňa špeciálny moment,“ povedal 29-ročný pretekár tímu Quick­‑Step – Alpha Vinyl, z ktorého bol aj najlepší Slovák v celkovom hodnotení Martin Svrček.

Ten mal po zranení za sebou iba tri týždne intenzívneho tréningu a pred sebou MS v Austrálii, na ktoré odlietal iba pár hodín po domácich pretekoch.

„Sme ako tím spokojní. Získali sme žltý dres, mali sme aj druhého v poradí a k tomu som získal aj …  • Sagan pri premiére zvíťazil na Okolo Slovenska

    Minulý týždeň sa uskutočnili tradičné cyklistické preteky Okolo Slovenska, tentokrát však …
  • Pretekári na Gire protestovali

    V 19. etape na talianskych Giro d’Italia došlo k nevídanému protestu samotných cyklistov. …
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…