Domov Šport Atlanta a Chicago dopriali divákom 4 predĺženia

Atlanta a Chicago dopriali divákom 4 predĺženia

0
0

Jeden z najdlhších zápasov NBA sa odohral minulý týždeň v noci z piatku na sobotu. V športovej hale State Farm Arena v Atlante rozhodlo o víťazovi až štvrté predĺženie. Domáci basketbalisti vyšli však naprázdno.

Zápas medzi domácou Atlantou Hawks a hosťujúcim Chicago Bulls bol od začiatku vyrovnaný a ako sa hovorí „každý chvíľku ťahal pílku“. O čosi lepšie to mali rozohraté hostia, ktorí si na konci tretej a začiatku štvrtej štvrtiny vypracovali až 13-bodový náskok.

Avšak 3 sekundy pred koncom riadnej hracej doby strhol vedenie úspešnou trojkou na stranu domácich mladíček Trae Young. Faul za trojbodovou hranicou na Otta Portera však dal hosťom možnosť na vyrovnanie, ktorú neomylný Porter využil.

Hráči Chicaga sa mohli tešiť z víťazstva aj po prvom predĺžení, no Young opäť vyrovnával, tentoraz sekundu pred koncom. Na konci druhého i tretieho predĺženia boli bližšie k víťazstvu domáci, no zápas poslal do ďalšieho predĺženia Arcidiacono, resp. LaVine.

Štvrtá nadstavená päťminútovka sa už hrala kompletne v réžii Chicaga. Hráči Bulls sa po 68 minútach hry tešili z cenného víťazstva 168:161.

V zápase medzi Hawks a Bulls sa opäť zaskvel nováčik Trae Young, ktorý k 49 bodom pridal aj 16 asistencií a do populárneho triple double chýbali maličkému rozohrávačovi len dva doskoky.

Z hostí mu sekundoval Zach LaVine, ktorý nastrieľal o dva body menej a bol len jednu asistenciu a jeden doskok od triple double.

Zaujímavosťou je, že fanúšikovia v Atlante videli štyri predĺženia už po tretíkrát za posledných sedem rokov. V roku 2016 zdolala Atlanta New York Knicks 142:139 a v roku 2012 zas Utah Jazz 139:133.

Za 78 minút len 148 bodov

Štyri 12-minútové štvrtiny a štyri 5-minútové predĺženia je už pekná porcia zápasových minút. Avšak história NBA pozná aj dlhšie zápasy.

V roku 1949 vtedajšie ligové tímy Syracuse Nationals (dnešná Philadelphia 73ers) a Anderson Packers odohrali päť predĺžení (125:123), podobne ako v roku 1989 Milwaukee Bucks a Seattle Supersonics (dnes Oklahoma City Thunder) s výsledkom 155:154.

Vôbec najdlhšie sa o víťazstvo bili v extrémne obrannom zápase v roku 1951 Indianapolis Olympians a Rochester Royals (dnes Sacramento Kings), ktorí dali dohromady len 148 bodov (75:73).