Domov Šport Cez víkend sa rozdávali superpoháre

Cez víkend sa rozdávali superpoháre

0
0

Víkend v znamení superpohárov. Aj tak by sa dal označiť koniec minulého týždňa. O prvú prestížnu trofej novej sezóny sa bojovalo v Nemecku i Španielsku. Favoriti v úvode ročníka prekvapenie nepripustili a potvrdili dobrú formu pred začiatkom domácich líg.

Nemecký majster Bayern Mníchov si bez väčších problémov poradil s Frankfurtom, ktorému tak oplatil májovú prehru vo finále nemeckého pohára. Bavori najmä vďaka hetriku Roberta Lewandowskeho nedali svojmu súperovi šancu a porazili ho rozdielom triedy 5:0.

K trom gólom poľského zakončovateľa prispeli ešte Coman a Alcantara a Bayern sa tak skvele naladil na nový ročník Bundesligy, ktorý odštartuje 24. augusta práve mníchovský veľkoklub zápasom s Hoffenheimom.

Súboj o Superpohár na Pyrenejskom polostrove mal predsa len zaujímavejší priebeh. Katalánsky veľkoklub síce podľa predpokladov triumfoval, avšak o výsledok sa triasol do posledného hvizdu rozhodcu.

Barcelona si v prvom súťažnom zápase novej sezóny poradila so Sevillou 2:1, no všetko mohlo byť inak, keby v 91. min. zápasu Ben Yedder nezahodil pokutový kop.

Sevilla sa ujala vedenia zásluhou Sarablu ešte v 9. min. Za „Blaug ranas“ vyrovnával na konci 1. polčasu sviatočný strelec Piqué, aby Dembelé poslal svoj tím konečne do vedenia v 78. minúte. Barcelona tak má prvú tohtosezónnu trofej, avšak jej méty sú oveľa vyššie.