Domov Cestovanie Čo všetko sa oplatí vidieť v San Franciscu?

Čo všetko sa oplatí vidieť v San Franciscu?

0
0

San Francisco je štvrté najväčšie a najľudnatejšie mesto v štáte Kalifornia. Toto mesto je známe predovštetkým vďaka jedinečnému Mostu Golden Gate, no dá sa tam toho vidieť ešte oveľa viac. Neveríte? V tomto článku vám ukážeme tie najzaujímavejšie miesta v San Franciscu.

Most Golden Gate

Most Golden Gate je kalifornskou ikonou, ide o najfotografovanejšie miesto v meste. Vďaka oranžovej štruktúre a modrej vode vytvára jedinečné a lákavé miesto.

Dokončený bol v roku 1937 a v čase jeho dokončenia bol najdlhším visutým mostom na svete. Tento most je sprístupnený aj chodcom a cyklistom, no len počas denného svetla.

Golden Gate

Ostrov Alcatraz

Historická a notoricky známa väznica Alcatraz, ktorá sa nachádza na ostrove Alcatraz v San Franciscu, je jednou z najznámejších amerických väzníc. Fungovala takmer tridsať rokov, potom sa zatvorila a v roku 1973 sa znovu otvorila, no už ako turistická atrakcia.

Niektorí z najznámejších amerických zločincov boli väzňami práve v tejto väznici, vrátane Al Caponeho. Dostať sa na toto miesto je možné trajektom. Počas cesty si môžete vypočuť zaujímavý zvukový záznam, ktorý ponúka pohľad do života vo väzení.

Alcatraz

Fisherman’s Wharf

Jednou z najobľúbenejších turistických oblastí v San Franciscu je Fisherman’s Wharf. Táto stará časť, kedysi Malé Taliansko v San Franciscu, je oblasť známa svojimi obchodmi, reštauráciami a krásnym prostredím pozdĺž pobrežia.

Fisherman’s Wharf

Kalifornský palác Legion of Honor

Pôsobivá neoklasická budova Beaux‑Arts v úžasnom prostredí, Kalifornský palác Legion of Honor, je najvýznamnejším múzeom v San Franciscu. V tomto múzeu sa nachádza zbierka európskych dekoratívnych umení, sochárstva a obrazov spolu so starožitnosťami zo Stredomoria a Blízkeho východu.

Múzeum sa nachádza v Lincolnovom parku, nádhernej zelenej ploche s golfovým ihriskom a pobrežnými lesmi a nádherným miestom pre pokojnú prechádzku.

Legion of Honor

Kalifornská akadémia vied

Kalifornská akadémia vied sa nachádza v Parku Golden Gate a je architektonickým zázrakom, ako aj mnohostranným múzeom.

Táto najmodernejšia „zelená“ budova s trvalo udržateľným dizajnom má obytnú strechu o rozlohe 2,5 hektárov, ktorá je pokrytá živými rastlinami a dokonca aj valcovými kopcami, ktoré zodpovedajú prirodzenému prostrediu.

Strecha má aj solárne panely na výrobu elektriny a pôda pôsobí ako prirodzená izolácia. Steny sú väčšinou vyrobené zo skla. Vnútri je neuveriteľné prírodovedné múzeum, planetárium, akvárium či dažďový prales. Akvárium Steinhart obsahuje približne 38 000 živých exemplárov a koralový útes s hĺbkou 25 metrov.

Múzeum moderného umenia v San Franciscu

Po rozsiahlej rekonštrukcii sa na jar roku 2016 znovu otvorilo Múzeum moderného umenia v San Franciscu. Múzeum má 10 poschodí, pričom priestor galérie v prízemí je otvorený pre verejnosť zadarmo.

Twin Peaks

Twin Peaks sú jediné kopce v San Franciscu, ktoré neboli postavené a zostávajú v pôvodnom stave. Španieli ich nazvali „Los pechos de la Chola“ alebo „Prsia indickej panny“.

Dokonca aj v teplých dňoch tam cítiť silný, chladný vánok z Pacifiku, najmä v neskorých popoludňajších hodinách. Odporúča sa preto nezabúdať na teplé oblečenie.

Radoslav Hoppej, foto: shutterstock, depositphotosNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…