Domov Šport Craig Ramsay je už na Slovensku. Realizačný tím sa rozrástol o ďalších „zlatých chlapcov“

Craig Ramsay je už na Slovensku. Realizačný tím sa rozrástol o ďalších „zlatých chlapcov“

0
0

Nový hokejový reprezentačný tréner Craig Ramsay pricestoval koncom minulého týždňa na Slovensko. Podľa jeho vlastných slov sa na účinkovanie v slovenských farbách teší.

Peniaze nehrali rolu

„Prijal som túto ponuku kvôli ľuďom okolo. Mám šancu pomôcť slovenskému hokeju vrátiť ho na vyššie pozície, na to sa teším. Možno to vyznie až príliš sebavedome, ale myslím si, že dokážem družstvo dostať na takú úroveň, aby sa mohlo porovnávať s najlepšími.

Nestane sa tak za jeden deň, ale je potrebná cesta postupného zlepšovania,“ zneli prvé slová ontárijského rodáka. Nový tréner národného tímu bude chcieť dostať z hráčov to najlepšie.

„Mojou filozofiou nie je čakať v defenzíve na chybu súpera. Obrana je samozrejme základ, ale dôležitý je ťah na bránku. Od každého očakávam, že bude dobre brániť, ale každý sa zároveň musí usilovať strieľať góly.

Či už ide o útočníka z elitnej formácie alebo hráča zo štvrtej päťky. To je moja jednoduchá filozofia.“

Premiéra proti Čechom

Ramsay si premiéru na lavičke odkrúti v prípravných zápasoch s Českom (23. a 24. augusta). Na nich bude po boku reprezentačného trénera ďalšia posila z radov „zlatých chlapcov“.

Asistent Ramsaya Vlado Országh má povinnosti s Banskou Bystricou v Lige majstrov, a teda trénerovi bude proti Čechom na striedačke pomáhať Ľubo Višňovský.

„Bude mať pozíciu akéhosi mentora pre obrancov. Samozrejme, že tam bude aj Jano Lašák a videokouč Igor Andrejkovič,“ informoval generálny manažér slovenských hokejových reprezentácií Miroslav Šatan.

Do tímu na prvom zraze pribudol aj ďalší „zlatý chlapec“ Michal Handzuš, ktorý bude mať na starosti útočníkov.

OH a MS

Po prvej reprezentačnej akcii sa Ramsay na Slovensko opäť vráti v októbri, odkedy by mal ostať až do Vianoc, kedy sa na chvíľu dostane domov, aby načerpal sily na februárové olympijské hry v Pjongčangu a májové MS v Dánsku.

Okrem práce pri reprezentačnom A‑tíme bude spolupracovať aj s trénermi všetkých mládežníckych výberov, s ktorými bude konzultovať jednotnú líniu prípravy talentov.

sam, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…