Domov Šport Ďalší Slovák pod Vezuvom. Stanislav Lobotka zakotvil v Neapole

Ďalší Slovák pod Vezuvom. Stanislav Lobotka zakotvil v Neapole

0
0

Slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka v stredu 15. januára skompletizoval očakávaný prestup do talianskeho Neapola. Po pôsobení v španielskej Primera División, kde 2 a pol roka hájil farby Celty Vigo, sa tak v najbližšom období pokúsi na Apeninskom polostrove nadviazať na úspechy slovenského legionára Mareka Hamšíka.

25-ročný Lobotka sa stal súčasťou španielskeho celku 15. júla 2017. Za 2 a pol roka zaznamenal v drese „célticos“ 90 štartov bez gólového zápisu. Jeho výkony v strede poľa však vzbudili záujem manažéra „partenopei“ Gennara Gattusa.

Bývalý kouč AC Miláno sa rozhodol obohatiť káder o rodáka z Trenčína už v zimnom prestupovom okne, nakoľko Neapol nezažíva práve ideálnu sezónu. Gattusových zverencov delí od top štvorky priepastných 14 bodov.

Úradujúci taliansky vicemajster údajne javil záujem o odchovanca AS Trenčín už pred rokom a pol, keď pozíciu hlavného trénera zaujal Carlo Ancelotti, súčasný kormidelník FC Everton.

Celta Vigo však transfer odmietla. „V tabuľke stoja veľmi zle a potrebovali, aby Stano zostal a zvýšili svoje šance na záchranu v La Lige,“ prezradil hráčov agent.

Najdrahší Slovák

Lepšie výsledky by mala priniesť práve slovenská posila, ktorá s klubom podpísala kontrakt na 4 a pol roka. Celta Vigo za Lobotku zinkasovala dovedna aj s bonusmi 27 miliónov eur.

Ide teda o najväčšiu vyplatenú sumu za slovenského hráča v histórii. „Som veľmi šťastný. V niečo také som ani nedúfal.

Aj preto, že v Celte nám predchádzajúca sezóna veľmi nevyšla a ani táto nevyzerá bohvieako. Mám obrovskú radosť a je to pre mňa silná motivácia do ďalšej práce,“ poznamenal hráč s číslom 68.

Kristián Vrábel, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…