Domov Šport Draft NFL s rekordnou sledovanosťou

Draft NFL s rekordnou sledovanosťou

0
0

Prvé kolo draftu zámorskej profisúťaže v americkom futbale NFL zaznamenalo rekordnú sledovanosť, v priemere sedelo pri televíznych obrazovkách 15,6 milióna divákov. V minulosti bolo maximum 12,4 milióna divákov z mája 2014.

Tohtoročný draft NFL sa kvôli aktuálnej situácii musel uskutočniť v zmenených podmienkach, prebehol netradične prostredníctvom telekonferencie.

Na druhej strane však bol najsledovanejším v celej doterajšej histórii. V jednom okamihu výber najlepších nováčikov sledovalo až 19,6 milióna priaznivcov, čo je nárast o viac ako tretinu v porovnaní s predchádzajúcim rokom.

Jednotka draftu

Jednotkou draftu sa stal quarterback Joe Burrow, vybral si ho klub Cincinnati Bengals.

„Verím, že prichádzam do organizácie, ktorá v nasledujúcich rokoch dosiahne mnoho úspechov. A ja chcem k týmto úspechom prispieť,“ povedal 23-ročný Burrow, ktorý doteraz pôsobil na Štátnej univerzite Louisiana.

Bengals sa vo svojej histórii dvakrát prebojovali do záverečného duelu sezóny NFL, ale v rokoch 1981 a 1988 v Super Bowle prehrali.

V ostatných štyroch ročníkoch ani nepostúpili do play‑off, pričom v ostatnej sezóne zo šestnástich zápasov dosiahli iba dve víťazstvá.

Tím Washington Redskins si z druhého miesta vybral Chasa Younga a trojkou draftu sa stal Jeff Okudah, ktorý putuje do tímu Detroit Lions.

Minulý štvrtok sa konalo prvé kolo výberu nováčikov a v ňom 32 hráčov spoznalo mená klubov NFL, ktoré na nich získali práva.

red, SITA, foto: FB

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…