Domov Šport Florbalisti na MS siedmi

Florbalisti na MS siedmi

0
0

Po tom, čo slovenskí florbalisti suverénne ovládli základnú skupinu majstrovstiev sveta, vo vyraďovacích bojoch vyzvali podstatne silnejšie tímy. Hoci výkonmi nesklamali, cieľ, skončiť na svetovom šampionáte vo Fínsku do piateho miesta, sa im naplniť nepodarilo.

Slováci sa v play­‑off o štvrťfinále postavili proti reprezentácii Nemecka. Zverenci trénera Radomíra Mrázka mali duel pod kontrolou a cestu k postupu si otvorili už v prvej tretine, ktorú vyhrali o tri góly.

Aj v ďalšom priebehu dirigovali hru, Tomáš Kvasnica druhým presným zásahom v zápase zvýšil už na 4:0. Nemci síce v závere znížili na 3:5, ale Slováci dvomi gólmi do prázdnej bránky definitívne rozhodli o svojom postupe.

Štvrťfinále im však postavilo do cesty najsilnejšieho možného súpera. Proti obhajcovi titulu, ktorý mal navyše výhodu domáceho prostredia, však predviedli Slováci disciplinovaný výkon a nedovolili Fínom výraznejšie odskočiť.

Napokon prehrali „priateľným“ rozdielom 1:5. V zápase o 5.-8. miesto slovenskí florbalisti nestačili na Lotyšsko, keď počas celého duelu len doťahovali náskok súpera a napokon prehrali 2:6.

Vylepšili najlepšie umiestnenie z MS

V záverečnom vystúpení na svetovom šampionáte v Helsinkách bojovali Slováci o vylepšenie najlepšieho doterajšieho výsledku z MS – 8. miesto z Zürichu 2012. Sobotňajšiu divokú prestrelku proti Estónsku odštartovali sľubne.

Po prvej tretine viedli 3:1 a potom necelých deväť minút pred koncom 7:4, no v závere stratili koncentráciu a dovolili súperovi vyrovnať. O ich víťazstve napokon rozhodol gól Michala Dudoviča v druhej minúte predĺženia…