Domov Šport Fortuna liga bude pokračovať najskôr v máji. V hre aj predčasný koniec sezóny

Fortuna liga bude pokračovať najskôr v máji. V hre aj predčasný koniec sezóny

0
0

Prezídium Únie ligových klubov v piatkovom online hlasovaní rozhodlo o ďalšom odklade nadstavbovej časti slovenskej najvyššej futbalovej súťaže do 30. apríla 2020. Aktuálny ročník Fortuna ligy by mohol opätovne pokračovať od začiatku mája. Presný termín môže byť jasný začiatkom apríla, v závislosti od vývoja situácie v súvislosti s koronavírusom.

Po tom, čo UEFA predĺžila termín dokončenia ligových súťaží do konca júna 2020 a rozhodla o presunutí majstrovstiev Európy vo futbale z leta tohto roka na leto roka 2021, vytvorila tým dostatočný priestor na to, aby sa v prípade priaznivej situácie okolo koronavírusu mohli dohrať klubové súťaže.

Zdravie je viac ako futbal

Aj preto prijali slovenské kluby rozhodnutie, že najvyššia slovenská liga by mohla pokračovať od mája. „Sme v neustálom kontakte s európskymi partnermi a trend je vo všetkých krajinách rovnaký – dohrať súťaže, ak to bude možné.

Zdravie je viac ako futbal, to všetci rešpektujeme. Pripravujeme momentálne viacero alternatív novej termínovej listiny, o ktorých bude rokovať najprv Prezídium ÚLK.

Kľúčové budú pre nás najbližšie debaty na európskej úrovni, ale aj rozhodnutia na tej štátnej. Z tohto dôvodu vznikol Centrálny krízový štáb Únie ligových klubov, zložený z vedenia Únie ligových klubov, ale aj právnych a ekonomických expertov.

Jeho hlavnými úlohami je koordinovanie aktivít na všetkých úrovniach a zároveň sústavná pomoc našim členom združeným v Únii ligových klubov.

Všetci členovia ÚLK dostávajú prostredníctvom elektronickej komunikácie každý deň informácie o najnovšom vývoji na všetkých úrovniach,“ uviedol prezident ÚLK Ivan Kozák prostredníctvom webu fortunaliga.sk.

Liga sa môže aj nedohrať

Hlavným záujmom ÚLK je, aby sa súčasná sezóna dohrala. V hre je však aj predčasné ukončenie ročníka. „Pripravujeme rôzne alternatívne návrhy, ak by krízová situácia pretrvávala naďalej a neumožnila nám Fortuna ligu dohrať.

Návrhov riešenia situácie je niekoľko, nechcem predbiehať, bude to témou najbližších dvoch‑troch týždňov. V súčasnosti veríme, že súťažný ročník 2019/20 dohráme do konca júna tohto roka.

Cítime zodpovednosť voči fanúšikom, klubom, hráčom, našim partnerom, ale aj voči celej spoločnosti. Sme súčasťou európskeho futbalového priestoru, aj preto je dôležité byť jednotní,“ povedal Kozák.

sam, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…