Domov Slovensko Gabriela Matečná na poste ministerky pôdohospodárstva pokračuje

Gabriela Matečná na poste ministerky pôdohospodárstva pokračuje

0
0

Vo štvrtok (24. mája) prebiehalo v parlamente hlasovanie o vyslovení nedôvery ministerke pôdohospodárstva Gabriele Matečnej. Hlasovanie poslancov rozhodlo o tom, že k zmene na tomto poste zatiaľ nedôjde.

Samotnému hlasovaniu o odvolaní podpredsedníčky vlády a ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriely Matečnej predchádzala počas mimoriadnej schôdze parlamentu 12-hodinová rozprava.

Počas búrlivej debaty sa ministerka aj za pomoci poslancov koaličných strán obhajovala, naopak opoziční zákonodarcovia jej vyčítali všetky prešľapy, ktoré vyplávali na povrch najmä po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

Návrh na jej odvolanie podala opozícia pre problémy s agrodotáciami, ignorovanie požiadaviek farmárov a tiež pre jej osobné zlyhávanie.

Koalícia ministerku podržala

Hlasovania sa zúčastnilo 134 poslancov. Len 60 z nich návrh opozície podporilo. Aby tento návrh opozície prešiel potrebovala by podporu ešte ďalších minimálne 16 poslancov. Proti jej odvolaniu boli všetci prítomní poslanci z SNS a Mostu- Híd.

Aj väčšina poslancov Smeru sa rozhodla dať Gabriele Matečnej druhú šancu. Medzi 60 poslancami, ktorí jej koniec na ministerskej stoličke podporili boli opoziční poslanci SaS, OĽaNO, Sme rodina a ĽS NS. Podľa ich slov je dôvodov pre odvolanie ministerky hneď niekoľko.

Najvážnejším obvinením je práve nekalé prerozdeľovanie finančných prostriedkov, podvodné praktiky počas jej pôsobenia na poste generálnej riaditeľky Slovenského pozemkového fondu a tiež podpora oligarchov a ohrozovanie regionálneho rozvoja.

Nerozumejú poľnohospodárstvu

Gabriela Matečná ponúkla počas svojej obhajoby výpočet toho, čo rezort pôdohospodárstva pod jej vedením urobil. Okrem toho tiež obvinila opozičných poslancov, že nevedia o čom hovoria a tiež, že v prípade prideľovania dotácií sa jedná o minimálne pochybenia.

Medializované prípady boli zlyhaním jednotlivcov, nie systému, o čom podľa nej svedčí aj to, že sporných je len 0,14 % prípadov.

puma, ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…