Domov Komentáre HEGER: Výkupné za nečinnosť

HEGER: Výkupné za nečinnosť

0
0

Vláda toho za roky svojho vládnutia urobila pramálo. Omnoho viac toho urobila pre „svojich ľudí“. Ostatným ľuďom iba siahala hlbšie do vrecka formou nových daní ako napríklad daň z poistenia, alebo zrušením odpočítateľnej položky na zdravotné odvody. Podarilo sa jej tak každým rokom dostať do rozpočtu omnoho viac ako počítala. A ľuďom vždy podhodila nejaké drobné formou sociálneho balíčka.

Teraz, pred voľbami však musí vytiahnuť väčší kaliber. Za 500 mil. eur, ktoré ani nemá. Vláda totiž sľubila, že bude tento rok hospodáriť bez dlhu, ale dnes je už jasné, že to sa jej nepodarí a v skutočností vyrába dieru na míle vzdialenú od vyrovnaného rozpočtu.

Preto sľubuje „sociálny balíček“ až budúci rok, ktorý je však sociálny iba svojim názvom. Lebo tým najchudobnejším a najbiednejším nijako výrazne nepômože. Veď čo už je sociálne na znížení DPH na časopisy alebo znížení dane na 15 percent pre malých podnikateľov? Ako to vytrhne tých, čo nemajú na auto, pobyt v kúpeľoch ani na horách a v zime nemajú čím kúriť?

„Sociálnymi balíčkami“ však nahrádza táto vláda poctivú starostlivosť o občanov. Každá normálna vláda by mala celé štyri roky občanom zabezpečovať kvalitné a bezplatné zdravotníctvo a školstvo, dobré cesty a dostatok kvalitných vlakov a autobusov. Nehovoriac o spravodlivosti rovnakého metra pre všetkých.

Ficova ani Pellegriniho vláda to nerobili, tak sa aspoň pár mesiacov pred voľbami chcú ukázať, ako sa starajú. Lenže to mali robiť celý čas, nielen keď im tečie do topánok!

Navyše to nie je žiadny premyslený postup s cieľom pomôcť nejakej skupine obyvateľstva, iba obyčajný úplatok voličom, za ktorý si koaličné strany sľubujú teplé miesta v parlamente na ďalšie štyri roky a to za cenu obrovskej diery v štátnom rozpočte a zadlžovania detí a vnúčat.

My to chceme robiť inak. Poctivo a koncepčne. Zameriame sa na rodiny, ľudí bez práce, chudobné regióny, ktorým vytvoríme podmienky a možnosti, aby sa mali lepšie. Namiesto sociálnych balíčkov, ktoré nakoniec nikto poriadne nepocíti, podporíme pracujúcich, obetavosť rodičov a rozvoj tam, kde to viazne. To, čo predstavujú balíčky dnes, nebudeme robiť príležitostne, ale vo vláde budú opatrenia pre ľudí naša každodenná agenda. Tak sme zvyknutí pracovať, od kedy sme v politike, a budeme v tom pokračovať aj vo vláde, ak dostaneme od vás dôveru.

Eduard Heger, tieňový minister financií a poslanec NR SR za OĽANO

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…