Domov Šport Inter prišiel o domácu neporaziteľnosť

Inter prišiel o domácu neporaziteľnosť

0
0

Šlágrom 25. kola basketbalovej ligy mužov ťahal Inter proti Košiciam za kratší koniec. Inter prehral o šesť bodov 75:81 a prišiel o domácu neporaziteľnosť. Košičania tak odpovedali najlepším možným spôsobom na nedávnu krátku sériu dvoch prehier za sebou.

„Žlto‑čierni“ pôsobili v celom stretnutí na rozdiel od nabudených Košíc unaveným dojmom. „Býci“ chceli dokázať, že prehry v Leviciach a doma s Prievidzou neodzrkadľujú ich aktuálnu formu.

Podarilo sa im to najmä vynikajúcou obrannou hrou, Inter zaznamenal v prvom polčase iba 23 bodov, zatiaľ čo hostia 37. V druhom polčase si už skúsení Košičania víťazstvo ustrážili.

„Celý zápas sme hrali asi lepšie ako Inter. Som rád, že sme dokázali zdolať mužstvo, ktoré zatiaľ doma neprehralo a vedie súťaž. Pre mňa je najdôležitejšie, že po dvoch nepríjemných prehrách sme sa dokázali vzchopiť a odčiniť ich práve na palubovke lídra súťaže.

Pri príprave na tento zápas sme trochu zdvihli bojovú náladu, ktorá nám chýbala v predchádzajúcich dvoch zápasoch. Z toho sme ťažili a aj preto sme vyhrali. Vyzdvihnúť chcem našu dobrú obranu.

Darilo sa nám najmä v prvom polčase, potom sme to už dotiahli do víťazného konca,“ povedal k zápasu tréner Košíc Miljan Čurovič. Inter v druhom polčase predsa len zlepšil niektoré činnosti, na Košice to však už nestačilo.

Jedným z faktorov bola aj slabá streľba za tri body, keď „žlto‑čierni“ premenili len štyri z 26 pokusov. „My sme do zápasu nevstúpili tak koncentrovane, ako si duel vyžadoval.

Spravili sme veľa chýb najmä v útoku. Nepresadili sme sa, nepadali nám ani otvorené strely, nepremenili sme ani trestné hody. V druhom polčase sme ešte zabojovali, ale už sme nedokázali otočiť zápas v náš prospech.

Mal som pocit, ako by sme si boli vedomí náskoku v tabuľke pred Košicami a aj preto sme nenastúpili maximálne skoncentrovaní. Základná časť je ešte dlhá, stále treba hrať v čo najväčšom nasadení,“ zhodnotil stretnutie kormidelník domáceho tímu Oliver Vidin.

Bratislavčania zostávajú aj napriek prehre na čele tabuľky. Po zápase s Košicami sa však budú mať nad čím zamýšľať. Zaujímavosťou duelu bolo až osem vyfaulovaných hráčov, z toho päť na strane Interu.