Domov Šport Klopp sa dočkal! Nudný večer v Madride patril Liverpoolu

Klopp sa dočkal! Nudný večer v Madride patril Liverpoolu

0
0

Zverenci nemeckého trénera Jürgena Kloppa sa po roku opäť objavili vo finálovom dueli prestížnej Ligy majstrov. Na rozdiel od kyjevského finále z mája 2018 sa tentoraz „the reds“ radovali zo zisku „ušatej“ trofeje. V konfrontácii proti ligovému rivalovi Tottenhamu Hotspur korunovali mimoriadne vydarenú sezónu a zaknihovali už svoj šiesty triumf v súťaži.

Naposledy sa to celku od rieky Mersey podarilo v roku 2005, keď v dnes už legendárnom zápase proti AC Miláno dokázali v druhom dejstve zvrátiť nepriaznivý stav 0:3 a zvíťaziť po penaltách.

Tento duel vošiel do dejín ako „istanbulský zázrak“. Špecifický bol sobotňajší zápas aj pre kormidelníka Liverpoolu Jürgena Kloppa.

Ten doposiaľ nosil na sebe štítok s nápisom „finálový smoliar“, nakoľko prehral finále Ligy majstrov už v roku 2013, vtedy ešte ako kouč Borussie Dortmund, a taktiež v roku 2018.

Bleskový štart

Favorizovaný Liverpool na nič nečakal a už po necelých 30 sekundách získal výhodu pokutového kopu. Stredopoliar Moussa Sissoko zahral vo vápne rukou a hlavný arbiter Skomina, po konzultácii s videorozhodcom, ukázal na biely bod.

Loptu si postavila egyptská hviezda Mohamed Salah a chladnokrvne otvorila skóre. Na sklamanie fanúšikov však šlo o jediný zaujímavý moment v prvom polčase.

Úvod druhého dejstva sa niesol v rovnakom duchu. Obaja manažéri zrejme videli, že je čas na zmenu, a tak využili možnosť striedania.

Klopp po takmer hodine hry stiahol útočníka Firmina a do hry poslal „žolíka“ Origiho, zatiaľ čo jeho náprotivok Pochettino siahol po svojom semifinálovom hrdinovi Lucasovi Mourovi.

Ten v poli nahradil Harryho Winksa. Brankár Liverpoolu sa musel prvýkrát poriadne natiahnuť až v 80. minúte, kedy vyrazil prudkú strelu Sona spoza šestnástky.

Krátko na to musel zasahovať aj pri pokuse Lucasa. Tlak „kohútov“ mohol zužitkovať z priameho kopu Dán Eriksen, no jeho projektil zlikvidoval pozorný Alisson.

V 87. minúte bolo rozhodnuté. Vo vápne súpera sa najlepšie zorientoval striedajúci Origi a milimetrovou strelou k žrdi prekonal bezmocného Llorisa.

V päťminútovom nadstavení sa už nič neudialo, a tak mohol kapitán Jordan Henderson zodvihnúť nad hlavu vytúženú trofej.

Smiech aj slzy

Víťazstvo v Madride znamenalo prerušenie Kloppovej kliatby. Okrem dvoch spackaných finále v „milionárskej súťaži“ zlyhal 51-ročný Nemec ako tréner Dortmundu a Liverpoolu v ďalších šiestich finálových zápasoch.

„Bola to veľmi náročná sezóna s najkrajším koncom, aký som si vedel predstaviť. Cítim veľkú úľavu, pretože strieborná medaila nie je až taká super,“ skonštatoval rodák zo Stuttgartu.

„Veľmi sa teším za všetkých našich hráčov, fanúšikov aj moju rodinu. Pre obidva tímy to bola veľká výzva, veď tri týždne nehrali súťažný zápas. Moji chlapci však ukázali, že sú mimoriadne odolní.“

Tottenhamu nepomohol ani navrátilec Harry Kane.

Na druhej strane Mauricio Pochettino neskrýval po záverečnom hvizde sklamanie. „Spurs“ sa mohli zaradiť do prestížnej skupiny klubov, ktoré vyhrali tri veľké európske pohárové súťaže – Ligu majstrov, Európsku ligu a Pohár víťazov pohárov. Nestalo sa tak. „Nedokážem poriadne hovoriť.

Všetci sme teraz veľmi sklamaní, ale napriek tomu vnútri cítim hrdosť na mojich hráčov,“ poznamenal 47-ročný Argentínčan, ktorý dotiahol svoj celok až do finále najväčšej klubovej súťaže bez toho, aby na prestupovom trhu minul jedinú libru, „prejde niekoľko hodín a opäť musíme začať myslieť pozitívne a pokračovať v tom, čo robíme.“

Jürgen Klopp si aj zalietal.

Najzaujímavejší moment veľkého finále

Bohužiaľ toto „ocenenie“ nepatrí žiadnemu z priamych účastníkov finálového zápasu. O to najzaujímavejšie sa, podľa fanúšikov, postarala ruská modelka, ktorá asi po dvadsiatich minútach od úvodného hvizdu vbehla polonahá na trávnik a svoj šprint zakončila v stredovom kruhu, kde ju spacifikovali usporiadatelia.

V plavkách odetá Kinsey Wolanski síce pár hodín pobudla na policajnej stanici, avšak jej výlet sa určite vyplatil. Nielenže osviežila inak nudný finálový zápas, ale na jej profile na sociálnej sieti jej za pár desiatok minút pribudlo viac než milión sledovateľov.

Po pár dňoch a troch miliónoch sledovateľov jej však správca sociálnej siete profil zrušil.