Domov Zahraničie KORONAVÍRUS: Počet potvrdených prípadov na svete prekročil 25 miliónov

KORONAVÍRUS: Počet potvrdených prípadov na svete prekročil 25 miliónov

0
0

Počet potvrdených prípadov nového koronavírusu na svete už presiahol 25 miliónov. Vyplýva to z informácií Johns Hopkins University, ktorá eviduje 25 009 250 nakazených.

Oficiálne záznamy o počtoch nakazených vo svete síce hovoria, že sa týmto vírusom už nakazilo viac ako 25 miliónov ľudí, no skutočný počet nakazených je podľa odborníkov oveľa vyšší.

Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb vyhlásilo, že v USA to môže byť až desaťkrát viac ľudí. Dôvodom sú obmedzené testovacie možnosti, ľudia bez príznakov či neohlásené prípady.

India je svetovým „lídrom“

Na čele rebríčka počtu potvrdených prípadov koronavírusom nakazených ľudí sú Spojené štáty americké s 5,9 miliónmi prípadov. Nasledujú Brazília, kde registrujú 3,8 milióna nakazených a India s 3,5 milióna.

Práve India v posledných dňoch trhá rekordy. Cez víkend ohlásila doteraz najvyšší denný nárast potvrdených prípadov infekcie koronavírusom na svete. Krajina za jeden deň zaevidovala 78 761 infikovaných. V súčasnosti testuje takmer milión ľudí denne.

Krajina má tiež vysokú mieru vyliečenia, a to až 76,5%. Denne hlási približne tisíc mŕtvych v dôsledku ochorenia COVID-19. Celkovo v krajine zomrelo už viac ako 63-tisíc nakazených.

Na svete podľahlo ochoreniu COVID-19 viac ako 842-tisíc ľudí. Najviac pacientov zomrelo v USA, konkrétne 182 779, v Brazílii ich bolo 120 262 a Mexiko eviduje 63 819 mŕtvych.

Európa sa opäť zatvára

Aj v Európe čísla v posledných týždňoch prudko rastú. Mnohé krajiny preto opäť zavádzajú prísnejšie opatrenia. Od 1. septembra obmedzujú cestovanie, niektoré dokonca úplne zatvárajú hranice pre cudzincov.

Nosenie chirurgických masiek je v mnohých krajinách už denná rutina, zatvárajú sa nočné podniky, či obmedzujú spoločenské i športové podujatia.

Očakáva sa však, že po tom, ako sa v septembri výrazne utlmí dovolenkové cestovanie, by sa počet nových prípadov mal opäť začať znižovať.ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…