Domov Slovensko Most povedie Sólymos

Most povedie Sólymos

0
0

Novým predsedom strany Most-Híd je bývalý minister životného prostredia László Sólymos. Vo funkcii tak vystriedal dlhoročného predsedu strany Bélu Bugára, ktorý sa svojej funkcie vzdal po neúspechu strany vo voľbách do Národnej rady SR (NR SR) z 29. februára.

Most-Híd získal vo februárových parlamentných voľbách 2,05 percenta hlasov voličov, čo na vstup do Národnej rady SR nestačilo. Strana sa tak porúčala z vlády, ktorej bola v minulom volebnom období súčasťou, rovno mimo parlamentu.

Predseda Béla Bugár sa rozhodol vyvodiť osobnú zodpovednosť z neúspechu a svoje miesto prenechal Lászlóvi Sólymosovi. Za podpredsedov Mostu-Híd boli na sneme strany vo Fiľakove zvolení Attila Agócs, Marán Tóth, Karol Paraky a Michal Goriščák.

„Predstavitelia najvyššieho orgánu strany do vedenia zvolili predstaviteľov mladšej generácie strany. Novými podpredsedami sú primátor Fiľakova Attila Agócs, starosta Tvrdošoviec Marán Tóth, primátor Kráľovského Chlmca Karol Paraky a viceprimátor Svidníka Michal Goriščák,“ priblížila strana.

„Chceme modernú stranu, ktorá dokáže reagovať na spoločenské otázky a musíme sa poučiť z chýb minulosti. Budeme presadzovať pokojné spolunažívanie väčšinového národa s menšinami.

Chceme zapracovať hlavne na tom, aby sme dokázali zabezpečiť politické zastúpenie menšín v slovenskom parlamente,“ povedal na tlačovej konferencii novozvolený predseda Mostu-Híd.

Pre nové vedenie je podľa jeho slov dôležitá aj euroatlantická orientácia Slovenska. Sólymos sa taktiež poďakoval Bélovi Bugárovi za založenie a dlhoročnú reprezentáciu strany.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

F1: Prekvapivý víťaz VC Maďarska

Francúzsky pretekár Esteban Ocon z tímu Alpine sa stal prekvapujúcim víťazom Veľkej ceny M…