Domov Slovensko Na proces s D. Kováčikom prišiel aj Fico: Je to fraška

Na proces s D. Kováčikom prišiel aj Fico: Je to fraška

0
0

Minulý štvrtok pokračoval na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku proces s bývalým špeciálnym prokurátorom Dušanom Kováčikom. Nenechal si ho ujsť ani predseda strany Smer-SD Robert Fico, ktorý ho označil za frašku.

Dušan Kováčik čelí obžalobe zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zo zločinu prijímania úplatku, zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a z prečinu ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti.

Zmanipulovaný proces

Proces s bývalým špeciálnym prokurátorom považuje Robert Fico za politickú frašku. Trvá na tom, že trestné konania sú manipulované, svedčí o tom podľa neho výpoveď svedka Csabu Dömötöra.

„Výpoveď Dömötöra jasne preukázala manipulácie s trestnými konaniami, je to výsmech. Je to jednoducho fraška celé toto pojednávanie a táto trestná vec voči Dušanovi K.,“ skonštatoval Fico, ktorý hovorí, že sa preukázal kontakt vyšetrovateľov s ľuďmi manipulujúcimi výpovede.

„Z výpovede svedka veľmi jasne vyplýva, že dostal informácie, čo má presne hovoriť na polícii,“ dodal k štvrtkovej výpovedi Dömötöra. Dušan K. je podľa neho typický príklad obete politických represálií. Dôvodom procesu s Dušanom K. je podľa neho to, že „sa ho potrebovali zbaviť“, aby ho mohol nahradiť vo funkcii Daniel Lipšic.

Podozrivý svedok

Fico tiež spochybnil dôvod neprítomnosti svedka Mateja Z. na pojednávaní, ktorý mal ujsť vďaka prerušeniu policajného zásahu. „Nie je možné ospravedlniť neprítomnosť svedka, keď všetci dobre vedia, že je neprítomný preto, lebo polícia mu umožnila ujsť.

Veď policajný zákrok bol vedený voči nemu, mal byť zadržaný,“ skonštatoval Fico pred novinármi pri svojom odchode z pojednávania.

Matej Z. už v júli vypovedal v pozícii svedka. Opätovne bol predvolaný na štvrtkové pojednávanie. Súdu sa vopred ospravedlnil. V súvislosti s manipulovaním svedeckých výpovedí je po ňom vyhlásené pátranie.

ano, TASR, foto: TASR/Jaroslav Novák  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…