Domov Komentáre NAĎ: Debata musí byť, ale férová

NAĎ: Debata musí byť, ale férová

0
0

Máme za sebou prvé dva mesiace roku 2022. Niet pochýb o tom, že najvýznamnejšou z tém, ktoré náš rezort v úvode roka zamestnávali, sa stala téma Dohody o obrannej spolupráci medzi Slovenskom a USA.

Verím, že v momente, kedy tieto riadky budú čitatelia Komentu čítať, bude dohoda úspešne schválená už aj slovenským parlamentom.
S kolegami v rezorte obrany sme čakali, že dohoda rozprúdi verejnú debatu. A aj rozprúdila…

Musím povedať, že každej debate na témy obrany a bezpečnosti sa teším, pokiaľ sa vedie vecne a civilizovane. A možno to tak pri pohľade do novín nevyzerá, ale v posledných týždňoch sme zažili aj veľa dobrých, konštruktívnych diskusií.

Zástupca náčelníka generálneho štábu Ľubomír Svoboda spoločne so štátnym tajomníkom Marianom Majerom minulý týždeň navštívil Záhorie, kde diskutovali o detailoch dohody so zástupcami obcí z okolia tamojšieho vojenského letiska Kuchyňa.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Nepodľahnúť strachu

Ja sám som absolvoval dobrú, konštruktívnu debatu na poslaneckom klube hnutia Sme Rodina, kde sme preberali odpovede na otázky poslancov aj ich voličov.

Žiaľ, opakom týchto dobrých debát je doterajšie správanie predstaviteľov samosprávy z okolia letiska Sliač, ktorí nám posielajú odkazy tlačovými správami a absurdne spájajú obrannú dohodu s nákupom stíhačiek F-16.

Poslal som im obratom tiež niekoľko otázok. Napríklad, či štúdie o hlukovom dopade stíhačiek, o letových koridoroch alebo o zrušení civilného letectva na Sliači žiadali aj od bývalého ministra obrany Gajdoša a bývalého premiéra Pellegriniho, ktorí stáli za týmito rozhodnutiami.

Debata musí byť, ale musí byť tiež férová. Úprimne sa teším na odpovede predstaviteľov samospráv na moje otázky. Verím, že prijmú vhodenú rukavicu a konštruktívne prispejú k upokojeniu miestnych obyvateľov.

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…