Domov Komentáre NAĎ: Teplo a svetlo pre Ukrajinu

NAĎ: Teplo a svetlo pre Ukrajinu

0
0

Jedným z hlavných dôsledkov vojny nezmyselne a bezdôvodne vyvolanej Ruskom, jedným z dôsledkov, ktoré začína pociťovať s príchodom zimy celá Európa, je energetická kríza. Šetria slovenské domácnosti a šetria aj slovenské ministerstvá.

V rezorte obrany sme od začiatku novembra prijali opatrenia s cieľom znížiť celkovú energetickú spotrebu o 15 percent.

Menej vykurujeme administratívne a spoločné priestory, obmedzujeme používanie energeticky náročných spotrebičov, obmedzujeme vonkajšie nasvietenie verejných budov, inštalujeme LED osvetlenie, tam kde dosiaľ nebolo.

Upravili sme pracovnú dobu – aby naši zamestnanci využili počas práce denné svetlo na maximum.

Mohol by som pokračovať – takéto opatrenia dnes prijímajú všetky rezorty. Tieto opatrenia sú v takom veľkom rezorte ako je náš – máme vyše 20 000 zamestnancov – citeľné.

Máme dôvod sťažovať sa? Myslím, že nie. Stačí sa pozrieť s akou energetickou situáciou zápasia naši priatelia na Ukrajine. Po nedávnej vlne ruských raketových útokov nie je na Ukrajine rozvodňa, ktorá by ostala neporušená.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: NAĎ: Rozpočet na obranu porastie

„Prakticky každá trafostanica bola zasiahnutá aspoň raz a niektoré tri-, päť- alebo osemkrát,“ hovorí riaditeľ štátnej ukrajinskej rozvodnej spoločnosti Volodymyr Kudryckyj.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na rokovaní Bezpečnostnej rady OSN v New Yorku označil tieto ruské útoky, kvôli ktorým budú Ukrajinci celú zimu zápasiť s nedostatkom energií, za zločin proti ľudskosti – a ťažko s ním nesúhlasiť.

Keď budete najbližšie s nechuťou sťahovať kohútik na radiátore – pomyslite na našich priateľov na Ukrajine. A ak by ste im chceli s chuťou pomôcť – odporúčam slovenskú občiansku iniciatívu Teplo a svetlo pre Ukrajinu.

Organizuje nákup generátorov elektriny, ktoré budú obratom zaslané do tých najviac skúšaných oblastí Ukrajiny. Odporúčam a ďakujem za každé poslané euro.

Jaroslav Naď, minister obranyNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…