Domov Šport Najrýchlejší na ČSOB maratóne boli naši susedia

Najrýchlejší na ČSOB maratóne boli naši susedia

0
0

Cez víkend sa v Bratislave behalo. Na programe bol tradičný ČSOB Bratislava Marathon, v ktorom sa celkovo predstavilo 11 326 bežcov, pričom v hlavnej súťaži i maratónsku trať odbehlo 1 105 vytrvalcov. Slováci sa sústredili najmä na polovičnú trať.

Už 14. ročník podujatia ovládol poľský ultravytrvalec Slawomir Gawlik s časom 2:37:17 h. Najlepším Slovákom sa stal časom 2:40:04 h Rastislav Kalina (MK Rajec).

Medzi ženami triumfovala česká bežkyňa Barbora Nováková (3:00:27), ktorá behá popri práci učiteľky na prvom stupni ZŠ. Tesne za ňou finišovala najrýchlejšia Slovenska Sylvia Šebestian (3:00:48), tretia skončila ďalšia česká vytrvalkyňa Taťána Straková (3:02:32).

Polmaratónske tituly

Polmaratón vyhral Tibor Sahajda BMSC Bratislava), ktorý tak obhájil titul majstra Slovenska v tejto disciplíne. S časom 1:05:25h len o tri sekundy zaostal za svojím osobným rekordom z 10. marca v Ríme.

Striebro si vybojoval v tesnom finiši Jozef Urban z TJ Obal servis Košice (1:09:20) a bronz Marek Hladík z BMSC Bratislava (1:09:21).  „Plán získať titul a bežať v tempe 3:05 min na kilometer som splnil, som spokojný,“ skonštatoval Tibor Sahajda.

Zo zlatého hetriku v Bratislave a úspešnej obhajoby titulu majsterky SR v polmaratóne sa tešila Veronika Zrastáková (ŠK ŠOG Nitra) v osobnom rekorde 1:16:42 h, ktorým splnila aj limit (1:18:30) na júlovú Svetovú univerziádu v Neapole.

Striebro získala tohtoročná majsterka SR v cestnom behu na 10 km Silvia Valová (ZP Lučatín) tiež v osobnom rekorde 1:19:59, bronz jej klubová kolegyňa Katarína Lovrantová (1:24:17). Tretia v celkovom poradí žien bola Nóra Szabóová z Maďarska (1:20:37).

Na štarte aj Volko

V polmaratónskej štafete bežal za klub Naša atletika Bratislava na záverečnom úseku aj halový majster Európy v šprinte na 60 m Ján Volko, ktorý bežal so synom svojej trénerky Jakubom Bendom, Michalom Paškom a Klárou Hatinovou.