Domov Zaujímavosti Naozaj by ste sa chceli stať súčasťou kráľovskej rodiny?

Naozaj by ste sa chceli stať súčasťou kráľovskej rodiny?

0
0

Prednedávnom sme sledovali svadbu roka, kedy si svoje áno povedal obľúbený britský princ Harry a americká herečka Meghan Markleová. V tej chvíli by sa snáď každé dievča s Meghan vymenilo, a tak by sa stalo vojvodkyňou a súčasťou britskej rodiny.

Mysleli ste však aj na to, že byť súčasťou britskej kráľovskej rodiny v sebe obnáša množstvo príkazov, zákazov a dodržiavanie prísneho kráľovského protokolu?

Okrem toho, že od svadby s princom Harrym sa Meghan musí zmieriť s tým, že každý jej krok je ostro sledovaný, súčasťou jej života sa stali pravidlá, ktoré musí dodržiavať pokiaľ nechce porušiť kráľovský protokol, čím by si mohla pohnevať kráľovnú Alžbetu II.

Meghan si musí dávať pozor na všetko

Meghan Markleová alebo Vojvodkyňa zo Sussexu musela po vstupe do britskej kráľovskej rodiny obnoviť svoj šatník. Bez mihnutia oka z neho musela vyhodiť krátke šaty a sukne, ktoré si podľa protokolu už viac obliecť nemôže.

Okrem krátkych šiat a sukní sa v jej šatníku viac začali vyskytovať svetlejšie farby, ktoré protokol prikazuje. Čierna totiž podľa protokolu symbolizuje smútok.

Jedinou, ktorá si dovolila toto pravidlo porušiť bola princezná Diana, ktorá si v roku 1994 obliekla čierne šaty. Tie mali byť reakciou na to, že práve v ten deň jej manžel princ Charles potvrdil vzťah s Camillou.

Ďalšie pravidlá protokolu, ktoré nesúvisia s drescodom vojvodkyne hovoria aj o vzťahu ku kráľovnej. Meghan nesmie zabúdať na to, že Alžbeta nie je len stará mama Harryho, ale v prvom rade je to kráľovná.

Pri každom stretnutí s ňou sa musí kráľovnej ukloniť. Pokiaľ si ide jedlo vychutnať v prítomnosti kráľovnej Alžbety tiež nesmie zabúdať na dôležité pravidlá protokolu.

Jesť nikdy nemôže začať skôr ako kráľovná a tiež ak kráľovná dojedla, ostatní prísediaci už tiež nemôžu pokračovať v jedení. Zvláštnym je aj pravidlo, ktoré nariaďuje, že pokiaľ sa zdržiavajú členovia počas noci v rovnakom zariadení, nikdy nemôžu ísť spať skôr ako ona.

Meghan Markle s kráľovnou Alžbetou II.

Ďalšie prísne pravidlá

Ďalšie zákazy sa týkajú styku s fanúšikmi. Obľúbené selfie a autogramy by ste si od členov britskej kráľovskej rodiny vypýtali zbytočne. Všetci jej členovia majú zakázané robiť si selfie a pochopiteľne aj rozdávať autogramy, ktoré by mohli byť zneužité.

Ich podpis by ste našli len na oficiálnych dokumentoch. Vstupom do kráľovskej rodiny strácate aj základné právo, a to volebné. Dôvod je jednoduchý. Členovia tejto rodiny musia byť totiž nezaujatí.

Ďalšie pravidlo sa netýka priamo Meghan a ani princa Harryho. Pravidlo, ktoré hovorí o cestovaní sa týka len priamych následníkov trónu, teda princa Charlesa a princa Williama.

Tí totiž počas spoločnej cesty nemôžu cestovať v jednom dopravnom prostriedku, ak by sa náhodou jednému z nich niečo stalo. Tak čo, stále si myslíte, že byť súčasťou kráľovskej rodiny je jednoduché a má to samé výhody?

pepe, foto: instagram

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…