Domov Šport Národné výkony roka i návrat Volka po zranení

Národné výkony roka i návrat Volka po zranení

0
0

Už úvodný deň 74. majstrovstiev Slovenska v atletike na štadióne Antona Hajmássyho v Trnave priniesol 4 národné výkony roka. Postarali sa o ne v žrdi Lujza Paliderová (350 cm), guliarka Natália Váleková (14,07 m) a diskárka Barbora Jakubcová (44,75 m) a štafeta žien ŠK ŠOG Nitra v šprinte na 4×100 m (46,81 s).

V sobotu sa po 24-dňovej pauze spôsobenej zranením vrátil na dráhu šprintér Ján Volko, ktorý poľahky vyhral I. rozbeh na 200 m za 22,08 (vietor +2,7). S prehľadom postúpil do nedeľného finále, v ktorom zabojoval o svoj šiesty domáci titul a olympijskú miestenku na tejto trati. Titul síce vyšiel, no čas 21,16 s na olympijskú miestenku nestačil.

„Som veľmi sklamaný. Tento beh bol úplne katastrofálny. Vôbec neviem, prečo to takto dopadlo. S takýmto výkonom by som na OH veľa vody nenamútil. Myslel som si, že to bude lepšie, že sa aspoň pod 21 sekúnd dostanem. Drel som až do konca, ale keď som sa pozrel na časomer, nebol to príjemný pocit. Po troch týždňoch, keď som pre zranenie netrénoval, však môžem byť vôbec rád, že som mohol bežať a preteky dokončil zdravý,“ priznal Volko.

Beh na 1500 m jasne vyhrala Lucia Hrivnák Klocová (4:28,02), ktorá si vybojovala štvrtý titul majsterky SR v tejto disciplíne, ale prvý po šesťročnej pauze (2010, 2011, 2015, 2021)…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…