Domov Šport Nemilosrdný Gnabry či „babrák“ Courtois. Čo prinieslo druhé kolo LM?

Nemilosrdný Gnabry či „babrák“ Courtois. Čo prinieslo druhé kolo LM?

0
0

Boje o postup do vyraďovacej fázy najprestížnejšej európskej klubovej súťaže pokračovali 1. a 2. októbra. Jeden z najväčších favoritov a 13-násobný držiteľ „ušatej“ trofeje naďalej tápe, zatiaľ čo úradujúci šampión prešiel neľahkým testom defenzívy. Ktoré zápasy a ktoré postavy si ukradli druhé kolo Ligy majstrov pre seba? Dočítate sa v našom článku.

Mané v prestížnej spoločnosti

Že anglický Liverpool FC momentálne oplýva zrejme najhrozivejším útokom svojej klubovej histórie, dosvedčuje aj mimoriadny zápis zo stredajšej sedemgólovej prestrelky na Anfield Road.

„The reds“ sa v zápase proti rakúskemu Salzburgu z hľadiska defenzívy nepredviedli v najlepšom svetle. Vďaka gólom Maného, Robertsona a Salaha viedli už po 36 minútach trojgólovým rozdielom, hostia však dokázali na nepriaznivý priebeh ešte do prestávky zareagovať.

Následne po presných zásahoch Minamina a najlepšieho strelca súťaže Haalanda vymazali manko. Od katastrofy odvrátil domácich v 69. minúte Mohamed Salah, ktorý uzavrel na konečných 4:3.

Otvárací zásah Sadia Maného bol už jeho 15. gólom v drese Liverpoolu na európskej scéne, čím sa zaradil do spoločnosti klubových ostrostrelcov, ktorí majú v „milionárskej“ súťaži na konte 15 a viac gólov.

Pred Senegalčanom okupuje druhú priečku so 17 gólmi Salah, s 21 gólmi je na prvom mieste legendárny Steven Gerrard.

Zidane sa trápi, vrásky mu robí gólman

Zatiaľ čo v domácej súťaži sa Real Madrid nachádza na vedúcej pozícii, v Lige majstrov stále márne čaká na víťazstvo. Po výprasku v Paríži od PSG neukoristil tri body ani v domácom dueli s belgickými Bruggami.

Nigérijčan Emmanuel Dennis v prvom polčase ovládol dianie na trávniku, keď svojou presnou muškou zariadil outsiderovi polčasové vedenie 2:0.

Po prestávke sa o kontaktný gól po Benzemovom centri postaral Sergio Ramos. Záver sa pre Bruggy zmenil na nočnú moru, keď v 84. minúte videl po faule na Casemira druhú žltú kartu Vormer a z následnej štandardky „biely balet“ vyrovnal.

Neuspokojivá remíza na Bernabéu nebola jediným problémom, s ktorým sa kormidelník Zinedine Zidane musel po zápase pasovať. Vo vzduchu visí otázka okolo brankárskej jednotky, ktorej úlohu absolútne nezvláda Belgičan Thibaut Courtois.

Thibaut Courtois v zápase s Brugami

Niekdajší brankár Chelsea bol v utorňajšom zápase vystriedaný už po prvom dejstve a v zostave sa neobjavil ani cez víkend v La Lige. Jeho post zaujala na neurčito nová akvizícia Aréola.

Na rivalitu sa nezabúda

Mauricio Pochettino na lavičke Tottenhamu nezažíva práve najvydarenejšiu sezónu. Po účasti vo finále Ligy majstrov čakali priaznivci od klubu zo severu Londýna omnoho úspešnejší štart do ďalšieho ročníka.

Po remíze s Olympiakosom však na vlastnom trávniku prišla bolestivá „demontáž“ zo strany Bayernu Mníchov, ktorá mala nečakanú hviezdu. Hoci sa „kohúti“ prostredníctvom Kórejčana Sona dostali na koňa, ich vedenie trvalo len tri minúty.

Po vyrovnávajúcom góle Kimmicha si domácich vzali „do parády“ kanonier Robert Lewandowski a predovšetkým Nemec Serge Gnabry.

Niekdajší krídelník Arsenalu zrejme naďalej prechováva v srdci severolondýnsku nevraživosť, nakoľko sa proti svojmu bývalému rivalovi presadil dovedna štyrikrát.

Poľský útočník pridal dva ďalšie zásahy. Dostať štyrikrát loptu do siete však Gnabrymu nestačilo, aby sa stal rekordérom v súťaži. Tými naďalej zostávajú Juhoameričania Lionel Messi a Adriano, ktorí sa v jednom zápase Ligy majstrov presadili 5-krát.