Domov Šport Osaková na grandslamoch stopercentná, ovládla US Open

Osaková na grandslamoch stopercentná, ovládla US Open

0
0

Z dôvodu pandémie koronavírusu sa minulý víkend v New Yorku rozhodlo o víťazoch ešte len druhého grandslamového tenisového turnaja roka. V ženskom pavúku dominovala Naomi Osaková, ktorá si vo Flushing Meadows pripísala už svoj druhý triumf (celkovo tretí na grandslamoch).

Pri neúčasti viacerých tenisových hviezd si účasť vo finále medzi ženami vybojovali deviatka rebríčka WTA japonská tenistka Naomi Osaková a Bieloruska Viktória Azarenková (WTA-27).

Americká forma finalistiek

Naomi Osaková i Viktória Azarenková predvádzali po tenisovom reštarte na americkom kontinente skvelý tenis a ešte pred US Open sa mali stretnúť vo finále turnaja v Cincinnati.

To však Osaková pre problémy s ľavou nohou vzdala bez boja a rozhodla sa šetriť sily na US Open. A dobre spravila.

Po tom, čo zdolala postupne Japonku Doi, Talianku Giorgiovú, Ukrajinku Kostyukovú, Estónku Kontaveitovú a Američanky Rogersovú a Bradyovú sa prebojovala po tretíkrát do finále grandslamového turnaja, druhýkrát vo Flushing Meadows.

Proti 22-ročnej Japonke sa vo finále predstavila 31-ročná bieloruská tenistka Viktoria Azarenková, pre ktorú to bola v New Yorku už tretia finálová účasť.

Bieloruska postupne zdolala Rakúšanku Haasovú, krajanku Sabalenkovú, Poľku Swiatekovú, Češku Muchovú, Belgičanku Mertensovú a v semifinále si poradila aj s domácou favoritkou Serenou Williamsovou.

Boj o tretí grandslamový titulNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

RAŠI: Vláda nevie ako ďalej

Keď druhá Matovičova, teda oficiálne Hegerova vláda predložila do parlamentu programové vy…